Travel24 підготував добірку найкрасивіших озер України, куди можна вирушити за новими яскравими враженнями.

Схоже: Рожеві озера України: вражаючі фото

Молочне озеро

Трохи на схід від Бірючого острова розміщене Молочне озеро, яке утворене на місці заливу Азовського моря. Воно відділене від нього лише піщано-черепашковим насипом. Зараз водойму здебільшого називають Молочним лиманом, та на картах XIX століття існувала лише назва Молочне озеро, адже тоді його води ще не були з'єднані з морем. Грязі Молочного озера мають лікувальні властивості.


Молочне озеро в Україні / pershyj.com

Читайте також: Найкрасивіші водоспади Українських Карпат: як дістатися

Озеро Бребенескул

Найвисокогірніше озеро України, яке лежить на дні льодовикового кару на схилі гори Гутин-Томнатик. Протягом року слабо мінералізована вода Бребенескула залишається кришталево чистою і прохолодною. Цікаво, що з Бребенескула витікає річка з такою самою назвою. Довкола озера – найчистіше гірське повітря та дивовижна карпатська природа, де на зелених вершинах квітнуть азалії та крокуси.


Озеро Бребенескул на Закарпатті / amazingukraine.pro

Озеро Синевир

Величні зелені гори з білою шапкою поверх – так описують це озеро, яке розташоване на висоті майже 1000 метрів над рівнем моря в оточенні вікових ялин і сосен. Вода в джерелі настільки чиста, що навіть на найбільшій глибині можна побачити дно! А навколо – сосни, ялиці, буки… Недарма це місце називають "перлиною Карпат" та "морським оком Карпат".


Озеро Синевир на Закарпатті / kolomyia.today

Цікаво: 6 незвіданих місць України: як дістатися мальовничих пейзажів

Блакитні озера

Це найблакитніші озера України, відомі ще як "українські Мальдіви". Їхнє дно покривають поклади особливого кварцового піску, який має природну здатність очищувати воду. Озера утворились внаслідок затоплення кар'єру, де видобувався цей пісок. Найпопулярніше серед туристів тут озеро "Велике" площею у 25 гектарів і глибиною у 20 метрів.


Озеро "Велике" на Чернігівщині / ukrinform.ua

Кояське озеро

Найсолоніше з усіх озер Криму. У його складі є дуналіела – мікроскопічна одноклітинна рухлива водорість, яка містить червоний пігмент b-каротин, що й надає воді рожево-червонуватого кольору. Від Чорного моря Кояське озеро відділене лише вузьким піщаним насипом.


Кояське озеро в Криму / ukraine-is.com

Насолоджуйтеся краєвидами озер України!