Travel24 підготував для Вас добірку з п'яти найкрасивіших водоспадів Українських Карпат, яка вразить своєю мальовничістю.

Читайте також: Зелений туризм в Україні: цікаві локації для відпочинку

Женецький Гук

Розташований на території Карпатського національного природнього парку на висоті 900 метрів над рівнем моря на потоці Женець, між масивами хребтів Явірника і Хомяка – Синяка. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, що доноситься від нього. Хоч він і сховався між карпатських лісів, по дорозі до нього знайдеться і де перепочити. Тут є столики та лави, тож не забудьте взяти у мандрівку щось смачненьке. Сам водоспад заввишки 15 метрів, тому коли вода падає з такої висоти, справді здіймається неймовірний гул.


Водоспад Женецький Гук / pinterest.com

Скакало

Тут вода ніби скаче з каменю на камінь. Через це водоспад і отримав таку назву. Як стверджують науковці, утворився він на місці виходу на поверхню вулканічних порід, про що свідчать скельні стрімчаки в глибині лісу з боків водоспаду. Висота водоспаду – 5 метрів. А свій початок Скакало бере з невеликого потоку ріки Синявка.


Водоспад Скакало / idemvpohod.com

Цікаво: 7 дивовижних замків на воді: захопливі фото

Манявський

Розташований на річці Манявці в мальовничій ущелині серед стрімких гір у масиві Ґорґани. Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Висота падіння води близько 20 метрів. Один з найвищих водоспадів в Українських Карпатах. Дорога до нього вразить Вас не менше, адже чим ближче до пункту призначення, тим більшими стають гранітні стіни каньйону. Також тут Ви зможете спуститися з водоспаду на мотузці.


Манявський водоспад / karpaty.rocks

Шипіт

Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташований на північних схилах гірського масиву Полонина Боржава в глибокій ущелині річки Пилипець. Водоспад утворився на місці виходу стійких пісковиків палеогену й гравелітів з тонкими прошарками сланців. 14-метровий Шипіт – одна з головних родзинок Міжгірщини.


Водоспад Шипіт / ukraine-is.com

Дивіться також: 6 незвіданих місць України: як дістатися мальовничих пейзажів

Пробій

Один із найповноводніших водоспадів Карпат. Інша назва — Яремчанський водоспад, оскільки він розташований у межах міста Яремче Івано-Франківської області. Висота падіння води 8 метрів. Утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут у місці виходу на поверхню стійких до ерозії гірських порід — ямненських пісковиків. Над водоспадом побудований міст заввишки 20 метрів, з якого стрибають за гроші найсміливіші місцеві жителі.


Водоспад Пробій / guide.karpaty.ua

Неодмінно відвідайте кожен з них!