Джерело: Рада ЄС

Нові обмеження погодили за письмовою процедурою. Сталося це у вівторок, 2 лютого.

Важливо Куди чкурнути в тепло взимку 2021: мандрівник поділився незвичними напрямками

Що зміниться

Критерії для відкриття кордонів стали більш жорсткими. Тож тепер для в'їзду в ЄС вимагатимуть негативний результат ПЛР-тест.

Також Рада ЄС змінила умови для відкриття кордонів Євросоюзу з третьою країною для будь-яких поїздок, включаючи туристичні. Для цього країні необхідно відповідати наступним критеріям:

  • кількість нових випадків зараження не повинно перевищувати 25 на 100 тисяч населення за останні 14 днів;
  • країна повинна проводити понад 300 тестів на 100 тисяч населення протягом 7 днів.
  • кількість позитивних результатів тесту на коронавірус за останні 7 днів не повинна перевищувати 4%.

Виходячи з цих критеріїв, Рада ЄС оновлюватиме список держав, для громадян яких кордони Шенгену будуть відкритими. В останній раз список переглядали 28 січня 2021 року.

Більше про це Рада ЄС переглянула список країн, жителям яких дозволили в'їзд: що змінилося

Зауважимо, що, оскільки питання перетину кордонів перебуває в компетенції кожної держави ЄС окремо, то ці правила мають рекомендаційний характер. Ці рекомендації поширюються на всі країни ЄС, крім Ірландії, а також на Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн. А от у Данії є право вирішувати, дотримуватися їх чи ні.

Як країни відкриті для українців

Влітку 2021 року українці зможуть відпочити у 29 країнах. Незабаром авіакомпанії отримають дозволи на виконання чартерних рейсів. У списку відкритих для України країн опинилися не лише добре знайомі Єгипет та Туреччина, але й екзотичні Танзанія та В'єтнам.


Куди українці зможуть полетіти / Інфографіка 24 каналу