Travel24 зібрав для вас цікаві факти про найпопулярніший водоспад на планеті.
Читайте також: Восьме диво світу: мальовничий Гранд-Каньйон у США
Історія
Ніагарський водоспад – комплекс водоспадів на річці Ніагара, який відокремлює американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо. Розташований за 130 кілометрів від Торонто, на кордоні США і Канади, де знаходяться п'ять найбільших прісних озер земної кулі: Верхнє, Мічиган, Гурон, Ері й Онтаріо. Варто також зазначити, що він складається з двох водоспадів, які розділені між собою островом Luna Island. Цікаво те, що вода падає з території Штатів, але видно її з Канади.
Ніагарський водоспад / UnSplash
Ніагарський водоспад утворився внаслідок відступу льодовиків в кінці Вісконсинського заледеніння, коли води з недавно сформованих Великих озер разом прорізали доріжку через Ніагарський Розлом в дорозі до Атлантичного океану. Сталося це приблизно 10 тисяч років тому.
Висота й розміри
Ніагарські водоспади не найвищі у світі, але вони відрізняються великою шириною. Висота водоспаду становить 53 метри, а його загальна ширина перевищує 1200 метрів. Слід зазначити, що Ніагарський водоспад – один з найпотужніших водоспадів у Північній Америці. Більш ніж 3160 тонн води спадає з нього кожну секунду.
Води Ніагари / UnSplash
Забарвлення водоспаду
Води цього водоспаду славляться своїм забарвленням. Адже вода тут не блакитна, а зелена. Виявляється, це викликано величезним відсотком солей, а також складом тутешньої території, яка піддається ерозії. Земля має величезний відсоток вапняку і сланців, що і має великий вплив на забарвлення води.
Окрім цього, науковці схильні вважати, що унаслідок цієї ерозії його висота зменшується на 1 фут на рік. З цього випливає, що через 50 тисяч років водоспад просто припинить існувати.
Зелений колір води Ніагарського водоспаду / UnSplash
Цікаво: Місце сили: загадковий Стоунхендж у Великій Британії
Інфраструктура поблизу водоспаду
Щороку Ніагару відвідує понад 15 мільйонів туристів, тому для них тут є все необхідне. Біля водоспаду прокладена автотраса, що дає змогу туристам насолодитися приголомшливим видовищем, не виходячи з машини. Вище і нижче за течією річки для зручності туристів побудовані мости – оглядові майданчики, а також готелі та мотелі, де можна зупинитися.
Нічне освітлення водоспаду
Біля Ніагари встановлені десятки різнобарвних прожекторів. Щойно стемніє, їхні промені скеровуються на стіну водоспаду і, створюючи казкову ілюмінацію, підсилюють і без того неймовірну картину.
Освітлення водоспаду / UnSplash
Цікаві факти
- Цей водоспад перетинають 2 мости: Райдужний міст і Whirlpool Rapids Bridge, за якими йде пересування легкового автотранспорту
- Близько 20% питної води в Америку протікає через Ніагарський водоспад
- Багато людей пробували підкорити Ніагарський водоспад.
1-ий інцидент стався в 1829 році, коли Сем Пач, стрибнув в ущелину водоспаду і вижив.
У 1901, педагог зі штату Мічиган, була скинута в водоспад в бочці, вона також залишилася живою, проте отримала травми.
Але найцікавішим залишається випадок, коли французький канатоходець Шарль Блонден вирішив перетнути ущелину на канаті. Канат був довжиною 335 метрів і знаходився на висоті 50 метрів над водою. Цей трюк чоловік виконував декілька разів (у 1859 році), причому завжди в різних варіаціях: з зав'язаними очима, у мішку, котив тачку, на ходулях, ніс людину на плечах (це був його менеджер, Гаррі Колкорд), сідав на середині, готував і їв омлет.
Підкорення Ніагари Шарлем Блонденом / author.today
- Найвідомішим і найдавнішим туристичним відпочинком в зоні водоспаду є круїз "Maid of the Mist". Цей круїз пропонує мандрівникам опинитися безпосередньо під водами водоспаду
- Коричнева піна, розташована внизу Ніагарського водоспаду, є природним наслідком падіння чималої кількості тонн води. А коричневий окрас це забарвлення глини, що міститься біля підніжжя водоспаду
- Приблизно дев'яносто відсотків риб, що опускається по Ніагарському водоспаду залишаються живими, оскільки пінка внизу водоспаду впливає як подушка для риб
- Під час сильних морозів у США і Канаді трапляються випадки, коли водоспад замерзає. За час спостережень таке було у 1848 і 1912 роках, а також у січні 2014.
- Під водоспадом побудовані гідроелектростанції загальною потужністю до 4,4 гігавата.