Travel24 розповість вам цікаві факти про загадковий Стоунхендж.

Читайте також: Долина привидів: дивовижні скелі на схилі гори Демерджі

Історія

За однією з версій його звели друїди ще в період неоліту, приблизно 9500 років до нашої ери. І ці цифри не випадкові. За допомогою радіовуглецевого методу, під час якого вимірюється вміст ізотопів в кам'яних останках, було встановлено, що будівництво кам'яного кола було розтягнуто на 4 етапи:

  • 3100 років до н. е. – Стоунхендж є великою земляною спорудою, яка складалася з круглого рову та отворів (ям) у вапняковій породі. Розкопки виявили кремовані людські кістки у деяких отворах, але самі вони, ймовірно, були зроблені не для поховань, а як частина релігійної церемонії. Незабаром після цього Стоунхендж був покинутий майже на тисячу років.


Стоунхендж / UnSplash

  • Близько 2150 років до н. е. – Стоунхендж знаходить сучасні риси. З Південного Уельсу були доставлені 84 блакитних камені. Кожен камінь мав вагу від 2 до 5 тонн. Їх перевозили по воді вздовж південного узбережжя Уельсу і вгору по річках до Солсбері. Відстань доставлення склала 250 – 300 км. Ці камені були встановлені в центрі, щоб сформувати неповне подвійне коло. У той же період були завершені земляні роботи по його розширенню.
  • Близько 2000 років до н. е. – будівництво зовнішнього кола з сарсенових каменів, які добували в Північному Уїлтширі. Найбільший з цих каменів важить близько 50 тонн.
  • Після 1500 років до н. е. – завершення будівництва Стоунхенджу. Сині камені утворили підкову і коло, яке ми бачимо сьогодні.

Опис

Ця давня мегалітична споруда була побудована між 3000 і 1500 роками до нашої ери, а зараз внесена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Кам'яний монумент розташований в графстві Уїлтшир, за 130 кілометрів від Лондона. Ця брила являє собою 30 сарсенових каменів-мегалітів, збудований в коло діаметром 33 метри.


Камені Стоунхенджу / UnSplash

Вертикальні камені досягають у висоту 4,1 метра, завширшки – 2,1 метра. Горизонтальні, викладені поверх стовпів, камені в довжину вимірюються до 3,2 метра, завширшки – 1 метр, а товщина їх – 0,8 метра. Вага каменів – 25 тонн.

Цікаво: Найпопулярніше озеро Шотландії: таємниче Лох-Несс

Цікаві факти

  • Підраховано, що на будівництво Стоунхенджа витрачено понад тридцять мільйонів годин праці
  • Починаючи з середньовіччя і протягом століть, Стоунхендж перебував у приватній власності. У 1915 році він був проданий на аукціоні уряду
  • За однією з версій, за часів правління знаменитого короля Артура, в ході одного з боїв на полі битви загинуло 300 хоробрих воїнів. І саме на місці їх загибелі був зведений Стоунхендж як данину занепалим героям
  • Пара слів "Стоунхендж – Апокаліпсис" вважається найвдалішою теорією про призначення кам'яного кола. Її астроном Д. Стіл припустив, що це споруда була побудована для прогнозу вселенських катастроф на рівні падіння метеорита або зіткнення з кометами


Стоунхендж на заході сонця / UnSplash