Travel24 розповість цікаві факти про цю місцину, яка зачарує вас своєю загадковістю.

Читайте також: Острови в Україні: місця, які здивують своїми загадковими пейзажами

На західному схилі кримської гори Демерджі знаходиться дивовижне скупчення скель. Таку форму скелям Долини привидів надав вітер.

З давніх-давен місцеві жителі називали гору Демерджі, на якій розташована долина – Фуна, що в перекладі з грецької означає "задимлена". За тих часів гірська частина Криму називалася Тавріка й часто зазнавала нападів войовничих степових племен. Про Долину привидів гори Фуна та завойовників Тавріки розповідає середньовічна легенда.


Долина привидів на горі Демерджі / tourister.ru

Колись на кримську землю посунули орди завойовників. Як розпечена лава, вони розтікалися по степах і горах, і дійшли до гори Фуна – на її вершині здіймався стовп полум'я, а довколишні жителі славилися ковальським мистецтвом. І послали люті завойовники свого чорнобородого майстра на Фуну. А тоді силою змусили йти разом з ним усіх чоловіків із навколишніх сіл. У кузні вони почали виготовляти зброю для пригноблення власного ж народу. Люди гинули від виснажливої праці, голоду й злиднів. Коваль був настільки агресивним і недобрим, що у вільний від роботи час тероризував село.


Скелі у Долині привидів / autotravel.ua

Та ось дівчина, на ім'я Марія вирішила поговорити з жорстоким майстром. Проминувши сторожу, вона дісталась до пекельної кузні й попросила лиходія покинути гору й не губити нещасних людей. Але той, кинувши на красуню хижий погляд, простяг до неї руки. Щосили відштовхнула дівчина чорнобородого коваля і він упав біля горна, обпаливши собі волосся та одяг. Потім підвівся, розлючений, вихопив кинджал і вбив дівчину.


Мальовничі краєвиди з Долини привидів / krymania.ru

Цікаво: Блакитні лагуни України: кар'єри з неймовірно чистою водою для купання

Здригнулася тоді стара гора, не витримала такого лиходійства і розкрилося вогняне жерло, падало каміння на горни й ковадла. А чорнобородий провалився в розжарену безодню. Коли полум'я згасло, на скелі залишилися кам'яні фігури коваля, його підручних та сторожів. А на вершині виникла скеля, своїми обрисами схожа на жіночу голову. Вона ніби нагадувала про останню жертву коваля.


Скеля на вершині гори Демерджі, що схожа на жіночу голову / autotravel.ua

Сьогодні ж ці фігури постійно змінюють свої обриси, й в них можна побачити все нові та нові образи. Найбільше туристи полюбляють відвідувати це місце вночі, коли місяць уповні, скелі освітлені примарним, фантастичним світлом й нагадують привидів, а завивання вітру лише посилює враження.


Долина привидів затемна / tonkosti.ru

Також цікаво, що на одній зі стежок Долини привидів знімали сцени з культової кінокомедії Леоніда Гайдая "Кавказька полонянка".