Travel24 підготував добірку найкрасивіших островів України, які здивують вас своїми пейзажами.

Читайте також: Сходження на Говерлу: як і коли підкорювати найвищу точку України

Монастирський острів, Дніпро

Монастирський острів – місце загадкове, оповите легендами, таємницями століть і фантастичними гіпотезами. Пляж, підвісна канатна дорога, декоративний водоспад, церква Святого Миколая і монументальна постать Тараса Шевченка, що підноситься над Дніпром.


Монастирський острів / uk.wikipedia.org

Джарилгач, Херсонська область

Вся територія острова і частина прилеглої акваторії входить до Національного природного парку "Джарилгацький". Цікавою пам'яткою на острові є Джарилгацький маяк, спроєктований самим Гюставом Ейфелем. Джарилгач багатий на лиманові озера, тут їх близько 200. Джарилгач називають Мальдівами "по-українськи", ми рекомендуємо відправитися сюди на відпочинок з наметом.


Острів Джарилгач / ukrinform.ru

Бирючий острів

Коса в північно-західній частині Азовського моря, що відмежовує Утлюцький лиман. Безлюдний і красивий – для любителів тихого відпочинку, дикої природи й теплого моря. На острові багато озер, невеликих заток і бухт. Тут мешкають акліматизовані благородні олені, лані, кулани, коні та муфлони.


Бирючий острів / kirillovka.ks.ua

Інь-Янь, Дністровський каньйон

Це два невеликих острівці на річці Дністер, що входить до Національного природного парку "Дністровський каньйон". Ці острови утворилися серед мальовничих меандрів в 1969 році в результаті повені. За формою острови дуже схожі на китайський символ їнь і ян.


Острів Інь-Янь / pravda.if.ua

Цікаво: Блакитні лагуни України: кар'єри з неймовірно чистою водою для купання

Острів Тендра, Херсонська область

Довгий вузький острів-коса в північній частині Чорного моря. Від материка острів відділений Тендрівською затокою. Велика частина Тендри входить до складу Чорноморського біосферного заповідника. На острові розташований один з найважливіших маяків Чорного моря – Тендрівський маяк. Єдине в Україні місце, де живуть дикі коні. Це ще одне райське місце в Україні: білий пісок, безлюдні пляжі, дика природа і бірюзові хвилі.


Тендрівська коса / ua.igotoworld.com

Зміїний, Одеська область

Острів знаходиться в Чорному морі. Це екологічно чиста територія, унікальна флора і фауна, пляжі, прозора морська вода. У підводному світі біля острова знайдені судна часів двох світових воєн. Острів людний, на ньому розташоване маленьке селище Біле.


Зміїний острів / ua.igotoworld.com

Хортиця, Запорізька область

Дуже мальовничий острів, що омивається Дніпром. Національний заповідник "Хортиця", ліси, степи й луки, високі скелі, унікальні історичні пам'ятки, створені ще до н.е., подорож в історію запорізьких козаків, звідси вони здійснювали походи на турецькі фортеці, Історико-культурний комплекс "Запорізька Січ" – все це острів Хортиця.


Острів Хортиця / myplanet.com.ua

Мандруйте Україною!