Travel24 зібрав для вас 7 місць, які розташовані неподалік Києва. Щоб відвідати їх – вистачить й одного дня.

Читайте також: Автомобіль для сімейних мандрівок: на що зважати при виборі

Межигір'я

Популярне місце для вилазки на день – резиденція експрезидента України Віктора Януковича. З 2014 року Межигір'я набуло статусу національного парку і стало відкритим для відвідувачів. Це величезна паркова зона з кілометровою набережною, зоопарком, гаражем з ретромашинами, полями для гольфу. Також на порозі клубного будинку вас чекатиме репродукція скульптури нідерландської художниці Маргріт ван Бреворт Homunculus loxodontus. Це та сама скульптура, яка стала мемом і отримала назву "Почекун".


Межигір'я / radiosvoboda.org

Буцький каньйон

Він схожий на Коростишівський каньйон, але довший. Скелі вздовж берегів річки називають українськими "фіордами" або "місцевою Швейцарією". Тягнеться каньйон на 40 метрів, максимальна висота скель – 20 метрів. Види тут космічні, тому скелелази так люблять це місце.


Буцький каньйон / tamtour.com.ua

Замок-музей Радомисль

Це найсучасніший замок на теренах України. Споруджували його всього 5 років, а відкрився він у 2011 році. Збудований на гранітній скелі, що уходить вглиб землі на кілометри, а в основі – будівля мельниці 1902-го року. У XVII столітті на території мельниці була паперова фабрика, її прототип стоїть поряд з замком. Тут ви зможете виготовити папір власноруч, піднятися на вежу і, загадавши бажання, – вдарити у дзвін.


Замок-музей Радомисль / tamtour.com.ua

Цікаво: Унікальні замки та фортеці України, які повинен відвідати кожен

Добропарк

Унікальний дендропарк, у якому в 2020-му році зацвіло понад мільйон тюльпанів різних сортів. Через два роки їхня кількість може збільшитися до семи мільйонів. Крім тюльпанових полів, тут є сад петуній, лавандове поле і сад трав. На території парку розташовані 16 озер, 8 з яких найближчим часом облаштують для купання.


Добропарк / krokus.tv

Прип'ять

Після вибуху на ЧАЕС все місто виселили – люди покидали будинки, меблі, одяг. Якщо в перші роки після катастрофи боялися навіть наближатись сюди, то тепер в місто-привид організовують екскурсії. Ви зможете побачити покинуті будинки, дитячий садок, лікарню, куди привозили перших постраждалих, і парк атракціонів, який так і не зафункціонував. А на зворотному шляху пройдете радіаційний контроль і матимете змогу повечеряти в чорнобильській їдальні.


Покинутий палац культури "Енергетик" в Прип'яті / UnSplash

Гранітний каньйон

У 1850-х під Коростишевом почали добувати граніт, а потім котловани затопили. Так і утворився каньйон. Всього на території є три "гранітних" озера. Влітку скелелази підкорюють скелі. Краєвиди тут чудові: гранітні скелі, прозорі озера та сосновий ліс навколо.


Коростишівський каньйон / zeft.in.ua

Дивіться також: 5 найгарніших озер України, які варто побачити на власні очі: фото

Дендропарк "Олександрія"

На території парку розташовано безліч ставків і водоспадів. Також через нього тече річка Рось. По всьому дендропарку встановлені скульптури і зручні лавки. Одне з найцікавіших місць парку – колонада "Відлуння". Парк налічує близько 2500 видів дерев і рослин. Особливу увагу привертають величезні дуби, найстаршому з яких близько 300 років. А ще тут росте найстаріше в Україні тюльпанове дерево.


Дендропарк "Олександрія" / dyvys.info

Не зволікайте і вирушайте в мініподорож на один день!