Ідеями, куди поїхати на відпочинок, поділилася мандрівниця, яка веде телеграм канал "Туди-Сюди" Ганна Костюк. Отож читайте, збирайте речі й вирушайте!
Читайте також Долина чорних тюльпанів і не тільки: квітучі локації Львівщини, які варто відвідати
Асканія-Нова
Дендропарк створений в безводному степу, практично непридатному для вирощування деревних рослин. Саме тому парк нерідко порівнюють з оазисом в пустелі. Нині тут всюди прокладені ґрунтові доріжки з покажчиками маршрутів, є струмки й озеро.
Сюди вирушають тисячі туристів, щоб побачити зебр, південноамериканських верблюдів, індійських й африканських антилоп, оленів та павичів. Вхід на територію – 80 гривень для дорослих та 50 для дітей.
Якщо хочете влаштувати справжнє фотополювання за дикими тваринами, то є можливість придбати 2-годинну екскурсію на сафарі. Ціна квитка 150 гривень. Є ще декілька екскурсійних екологічних маршрутів: "Перлина в степу", "У світі тварин", "В лісову казку" та "Історичними місцями зоопарку".
Шацькі озера
Незаймані ліси, мальовничі пейзажі й чисті озера – все це про Шацький національний парк, що на Волині. Всього на території парку розташовано 22 озера. Звісно, найвідоміше з них Світязь, яке є найглибшим в Україні – 58 метрів.
Крім прогулянок лісом і відпочинку на озері, туристам пропонують різні види розваг: (ціни вказані за годину)
- Кінні прогулянки – від 30 гривень
- Прогулянки на човні, катамарані чи байдарці – від 50 гривень, прокат яхти – від 200 – 300 гривень
- Дайвінг – від 900 гривень
- Віндсерфінг – від 200 гривень
Якщо полюбляєте рибалити, то робити це дозволяється на озерах: Світязь, Велике Чорне, Люцимер, Пулемецьке, Островянське та Луки-Перемут. Вилов риби в протягом дня не повинен перевищувати 5 кілограмів на одного рибалку.
Озеро Пулемецьке / Фото: Анна Костюк
Також тут можна відвідати пейнтбольний клуб під назвою "Вікінг" (оплата за кульки – 50 копійок за одну). Ще навпроти бази відпочинку "Шацькі озера" є мотузковий парк "База верхолаза". Нічні клуби, дискотеки, сауни і спа-процедури – теж можна знайти.
Зазначається, що за в'їзд на територію Шацького парку потрібно заплатити екозбір: за перебування однієї людини в день коштуватиме 5 гривень, за мотоцикл – 15 гривень, легковий автомобіль – 20, мікроавтобус – 30, автобус або вантажний автомобіль – 40 гривень.
Бакота
Розташована на території Національного природного парку "Подільські Товтри". Півстоліття тому жителів виселили, а село затопили, щоб побудувати водосховище для гідроелектростанції. Сьогодні Бакотою умовно називаються місця вздовж берега Дністра.
Фантастичні пейзажі, пляжі та залишки скельного монастиря – найдавнішого печерного монастиря Поділля, приваблюють сюди тисячі туристів. До речі, у цьому монастирі збереглося декілька печер і ніші від поховань монахів.
Також тут можна оглянути кам'яну скелю на березі Дністра – таємничу гору Курник, й піти на оглядовий майданчик з видом на Дністер і саму скелю.
Якщо ж хочете трохи активного відпочинку, то у навколишніх селах можна домовитися поплавати на катамаранах, човнах або катері – це обійдеться приблизно в 250 гривень.
Гора Пивиха
Це ізольований пагорб висотою 168 метрів, що на Полтавщині. Він є найвищою точкою Лівобережної України.
Це єдине місце в Україні виходу блакитного мергелю на поверхню з денним світлом. У обривах гори вчені знайшли залишки рослин і тварин льодовикового періоду. Тому Пивиха – є місцем збереження унікального ландшафту лісостепу.
Гора Пивиха / Фото: Анна Костюк
На жаль, вона постійно руйнується хвилями – щороку вода змиває від 7 до 10 метрів гори. Під час прогулянки треба бути максимально обережним через можливі зсуви.
Неважливо в яку пору року ви сюди приїдете – завжди чекають неймовірні пейзажі. Тут можна влаштувати похід або кемпінг з наметами.