Travel24 зібрав цікаві факти, яких ви точно не знали про червоний острів.

Читайте також: Ейфелева вежа: цікаві факти про архітектурний шедевр Франції

Мадагаскар – острів, розташований на схід від африканського континенту. Мільйони років тому Мадагаскар був частиною стародавнього материка Гондвани. Приблизно сто шістдесяти мільйонів років тому він відколовся від нього і став окремим островом. Вперше був виявлений португальським дослідником Дієго Діасом на початку шістнадцятого століття. Слідом за португальцями на острів прибули голландські, англійські й французькі торговці. У 1896 році Мадагаскар став французькою колонією, а в 1946 році – заморською територією Франції. У 1960 році острів, нарешті, знайшов повну свободу, проголосивши себе Демократичною Республікою Мадагаскар.


Острів Мадагаскар / fishki.net

Цікаві факти

  • Мадагаскар – це четвертий за величиною острів у світі (після Гренландії, Нової Гвінеї й Борнео).
  • Люди називають Мадагаскар "червоним островом" через кольори місцевого ґрунту.
  • Значна частина населення Мадагаскару має давні релігійні вірування, особливо загальне поклоніння предкам, що пов'язане з відносинами між живими й мертвими. Крім того, на острові живуть християни й мусульмани.
  • Економіка Мадагаскару залежить від природного сільського господарства (розведення великої рогатої худоби та вирощування рису). Уряд стикається з такими проблемами, як нестача харчування, недостатня освіта та охорона здоров'я, і намагається поліпшити фінансовий стан держави.


Острів Мадагаскар / airseychelles.com

  • Нагір'я займає центральну частину острова і тягнеться вздовж берегової смуги низовин. Найвища точка на Мадагаскарі – це гори Царатанана, їх висота становить 2 876 метрів.
  • Мадагаскар є найбільшим у світі виробником і експортером ванілі.
  • На Мадагаскарі немає характерних для Африки тварини ― левів, жирафів, зебр і бегемотів. Острів слугує домівкою для близько 12 тисяч видів тварин і рослин, із яких понад 10 є унікальними. Сотні видів перебувають під загрозою зникнення, тому що понад 90 % їх у природному середовищі існування були знищені несприятливими природними умовами й людиною.
  • На території Мадагаскару існує близько 60 видів лемурів і 60 видів хамелеонів (майже половина всіх хамелеонів планети). Найбільший тутешній хижак – ямка – має тіло кішки та ніс собаки, але не вважається кішкою або собакою. Це рідкісна та вимируща тварина – близький родич мангуста.


Котячий лемур на Мадагаскарі / animaljournal.ru

  • Національна валюта Мадагаскару — Аріарі. На острові ви можете оплачувати в національній грошовій одиниці, але Аріарі не зможете вивести за кордон.
  • Малі корови зебу є священними тваринами на Мадагаскарі.
  • Жителі Мадагаскару практикують культ мертвих предків. Кожні 7 років вони витягують померлих родичів зі склепу, розташованого у дворі будинку, і переодягають їх в нові савани. До цього заходу готують святкове частування, звучить музика, а з покійним потрібно ввічливо і доброзичливо спілкуватися.
  • Мертве озеро є одним із чудес острова. Його води видніються між крутими гранітними валунами. Глибина сягає 400 метрів. Температура води становить близько 15 °C. В озері немає нічого живого: ні риб, ні водяних рослин.

Цікаво: Унікальні місця планети, які під загрозою зникнення: фантастичні фото


Мертве озеро Мадагаскара / wiki-turizm.ru

  • На Мадагаскарі дуже гостра національна кухня. Основою кухні є — рис, подається з овочами й надзвичайно гострим перцем, кукурудзою, м'ясом Зебу, куркою, рибою, скибочками сиру і спеціями.