Travel24 за підтримки SKODA KAMIQ пропонує добірку термалів в Україні. Довго сидіти у воді або проходити лікування водолікуванням без призначення лікаря не рекомендовано.

До слова Де відпочити в серпні в Україні: 5 непопсових локацій, які подарують незабутні емоції

Косино

Один з найпопулярніших термалів на Закарпатті. Тут є гаряче джерело з унікальним хлоридно-натрієвим іонним складом. Крім того, у воді є й інші важливі елементи: кальцій, залізо, калій, натрій, хлор, селен, хром, цинк, мідь, магній, ванадій тощо. Температура води тут сягає до 45 градусів, а рекомендований час для процедури – до 20 хвилин.

Купання у водах геотермального джерела Косино показано при шкірних захворюваннях, м’язових болях та проблемах опорно-рухового апарату.

Берегове

Це селище на Закарпатті відоме своїми термальними джерелами, аналогічними за хімічним складом до курортів Угорщини, Нової Зеландії та Ісландії. Вода містить 32 хімічних елементи та показана до широкого спектра захворювань.

Лікувальні водні процедури проводять у двох місцях – на спортивній базі "Закарпаття" або в оздоровчому комплексі "Жайворонок". Температура води не опускається нижче за 32 градуси навіть взимку, а на території оздоровчого комплексу розташований єдиний в Україні критий термальний басейн.

"Теплі води" у Велятино

Не дуже оригінальна назва для термального курорту, але дуже промовиста та легко запам'ятовується. Вода тут хлоридно-натрієва і борово-бромна з підвищеним вмістом йоду. Процедури рекомендують не затягувати – не більше 20 хвилин на день. І бажано лікування проходити курсом від 10 до 15 процедур.

Місце теж призначають при широкому спектрі захворювань, проте зважаючи на хімічний склад, особливо корисною вона є для людей з недугами, пов’язані з роботою травної та ендокринної систем.

"Термал стар" у селищі Нижнє Солотвино

Цей комплекс називають місцем відпочинку з еліксиром молодості. Вода у термалах тут містить багато кремнію, тому після проходження процедур покращується не тільки стан шкіри, а й хрящів та кісток. Також зменшується ризик розвитку атеросклерозу та відбувається нормалізація обмінних процесів в організмі. Температура у басейні тримається на рівні 33-35 градусів.

Гейзер в Облої

Якщо ви проводите відпустку на Херсонщині, варто заїхати й на термали. Поблизу курорту Залізний Порт є селище Облої, де кілька десятиліть тому знайшли гаряче джерело. Вода підіймається з глибини понад 1,5 кілометри, а за властивостями – аналогічна до вод Мертвого моря. За хімічним складом цей гейзер в Європі є унікальним.

Температура води, насиченої бромом, бором і йодом, безпосередньо в гейзері сягає 65 – 70 градусів, в басейнах – близько 45 градусів. Але, на жаль, курортом це називати рано, інфраструктура дуже обмежена. Херсонський термал буде корисним людям із захворюваннями опорно-рухового апарату, верхніх дихальних шляхів, варикозному розширенні вен та шкірних захворювань.

Медики не рекомендують зловживати гостинністю гарячого джерела та купатися тут частіше, ніж 3 на тиждень. Також лікарі попереджають, що купання вагітних в цьому гейзері може бути небезпечним.

Термальне джерело в Щасливцеве

Народний бальнеологічний курорт України розташований у Щасливцеве на Херсонщині. Тут теж немає супер комфортних умов, але це не відлякує відвідувачів, навіть навпаки – тут завжди людно.

Джерело являє собою гарячий гейзер радонових вод, температура яких на виході сягає 70 градусів. Купання у ньому безкоштовне та корисне для усіх. Головне – помірно!

Чим дістатися?

Найкращим варіантом буде SKODA KAMIQ, бо це авто поєднує в собі переваги кросовера і позашляховика. Розгін до 100 кілометрів за годину двигун KAMIQ набирає від 8,3 секунди. Крім того, ця модель доволі економічна – середня витрата палива становить 4 літри на 100 кілометрів. Звісно, як і в будь-якій моделі SKODA, безпека тут на вищому рівні: 9 подушок безпеки (Side Assist і Passenger Protection).


SKODA-KAMIQ / Фото skoda-auto.ua

Детальніше про авто SKODA KAMIQ дивіться у тест-драйві:

Бажаємо міцного здоров'я!