За словами мітингувальників, влада їх обманула. Адже раніше вона заборонила великим суднам пришвартовуватися біля площі святого Марка, в історичному центрі.

Варто прочитати З Італії в Україну: які існують правила в'їзду для іноземців та мігрантів

Що не сподобалось мітингувальникам

Учасники акції протесту заявили, що великі судна нібито пропливають через історичну лагуну і створюють великі хвилі. Також вони розмивають фундамент будівель у Венеції.

Судно MSC Orchestra вагою 92 тисяч тонн вмістило 650 пасажирів. Корабель вирушив до Греції та Хорватії. Для туризму Італії це важлива подія, адже вона означає повернення до нормальної роботи.

Жителі Венеції влаштували протест проти круїзних лайнерів / Фото Associated Presse

Хто виступив проти заборони

Проти такої заборони виступає рух "Так великим кораблям". Його підтримують тисячі людей в районі, які працюють у круїзній індустрії і які залишилися без роботи через пандемію.

До речі, італійці і раніше протестували проти круїзих лайнерів. У 2019 році приблизно 3 тисячі учасників акцій протесту заявили, що судна розмивають основу міста.

Що відомо про заборону

  • Наприкінці березня 2021 року уряд Італії повідомив, що круїзним лайнерам заборонено проїжджати повз площу святого Марка і пришвартовуватись в історичному центрі.
  • Згідно з планом влади, судна потрібно було перенеправляти до промислового порту Маргера. Водночас продовжувалось будівництво нового круїзного термінала.
  • Після схвалення указу міністр культури Даріо Франческіні заявив, що великі кораблі більше не причалюватимуть у Венеції.