Якщо запитати у будь-якого гіда чи в будь-якій туристичній фірмі: "А що передусім подивитися у Львівській області?" – відповідь буде однозначною, не треба й гадати. Вам одразу скажуть про туристичний маршрут середньовічними замками.
- Сьогодні Travel 24 розповість саме про нього – про "Золоту підкову Львівщини".
До слова Листопад в Україні: 5 ідеальних маршрутів вихідного дня зі Львова
Що таке "Золота підкова Львівщини"
Які замки входять до "Золотої підкови"
- "Золота підкова" – популярний туристичний маршрут відомими середньовічними замками Львівської області.
- До "Золотої підкови" безумовно входять три замки – Олеський, Підгорецький та Золочівський.
- Іноді до маршруту включають Свірзький замок і навіть фортецю у Тустані.
Чому маршрут замками називають саме "підковою"
- Називають його так, бо якщо глянути на мапу й накреслити на ній мандрівку, нагадуватиме вона саме підкову.
- Що важливо, між усіма точками мандрівки – невелика відстань, весь маршрут має приблизно 240 кілометрів.
- Тобто, за бажання, його можна проїхати протягом одного дня – а можна й розтягнути задоволення.
Мальовничий огляд "Золотої підкови": відео
Золота підкова: три найкрасивіші замки Львівщини
Олеський замок
Олеський замок починає туристичний маршрут "Золотої підкови". Цю фортецю у селі Олесько Львівської області звели у XIV столітті за часів литовського князя Любарта (вперше замок згадують у джерелах 1327 року).
- Замок розташований на межі Галичини й Волині, добре століття був опорою Русі та протистояв полякам, литовцям, угорцям. Однак наприкінці XV століття поляки здобули його після тривалої облоги, і на понад 6 століть замок, як і вся Галичина, опинився під окупацією.
Прикро, але Олеський замок не витримав нищівного землетрусу 1838 року, і дуже довго стояв руїною. Зараз його частково відреставрували, тепер там філія Львівського національного музею.
Олеський замок: фото з соцмереж
Підгорецький замок
Наступним пунктом на маршруті є Підгорецький замок. Це направду одне з найкращих у Європі поєднань пізньоренесансного палацу і бастіонних укріплень. Розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області.
- Краса й грандіозність Підгорецького замку – здебільшого заслуга італійський архітектор Андреа дель Аква. Саме за його проєктами ансамбль постав у XVII столітті.
А от фортифікацію та захисні споруди розробив сам Гійом де Боплан (так, той самий, який створив Delineatio specialis et accurata Ukrainae – першу масштабну карту України).
Підгорецький замок: фото Назарія Лазура
Зверніть увагу Що приховують знамениті замки України: містичні легенди
Золочівський замок
Третя точка маршруту "Золота підкова" – Золочівський замок. Він також постав у XVII столітті на гроші польських вельмож та за сприяння італійського архітектора (утім, у цьому випадку – невідомого).
- Упродовж свого існування служив фортецею, палацом, королівською резиденцію і просто садибою магнатів. О, а ще був навчальним закладом і в'язницею.
Сьогодні тут – музей-заповідник та відділення Львівської картинної галереї. У Великому палаці Золочівського замку представлені понад 550 експонатів, серед яких 122 одиниці живопису та 123 одиниці меблів. Є на що подивитися!
Золочівський замок: фото Назарія Лазура
Свірзький замок
До "Золотої підкови" найчастіше додають ще мальовничий замок XVI століття у селі Свірж. Ця фортеця пережила напади татар, облогу турків, атаки козацьких загонів і навіть масштабну пожежу. Пережила і збереглася до наших днів.
Свірзький замок / Фото з соцмереж