Про це гід Максим Адаменко розповів у коментарі кореспонденту Укрінформу.

Читайте також Шматочок Африки в Україні: на Херсонщині з'явиться Арабатська савана

Що таке бьордвотчинг?

Бьордвотчинг – вид дозвілля, що полягає у спостереженні за способом життям птахів в природному для них середовищі. В Європі він дуже поширений, навіть є видом туризму. На Закарпатті цей напрямок тільки починають розвивати.


Бьордвотчинг на Закарпатті / Фото Максима Адаменка та Юрія Сазіна

Я спробував бьордвотчинг цієї осені. Туристичних груп, як відомо, цьогоріч нема, тому ми постійно розробляємо нові маршрути – і саме бьордвотчинг ідеально підходить для дозвілля в нинішніх наших карантинних умовах. Це години на свіжому повітрі, проведені в спостереженні за природою та птахами, без жодних скупчень людей, – розповів гід Максим Адаменко.

У свій тур він разом із колегою Юрієм Сазіним вирушили на одне з озер на Мукачівщині – у Пістрялово. Особливістю цього озера є те, що саме тут гніздяться білі чаплі – дуже красиві й розумні, але лякливі птахи: не підпускають до себе навіть близько людей, додав гід.


Білі чаплі у Пістрялово / Фото Максима Адаменка та Юрія Сазіна

Нашою метою було, власне, фотополювання на білих чапель. Вони не зимують на Закарпатті, але ще залишаються тут – очевидно, доки є їжа. До такої вилазки треба готуватися заздалегідь, деякі бьордвотчери мають спеціальне маскувальне обладнання, сітки, намети, ми ж просто взяли техніку на штативах, дрон і тихенько до них підкрадалися та спостерігали, – розповів Адаменко.


Полювання на білих чапель / Фото Максима Адаменка та Юрія Сазіна

Гід зазначив, що планує розвивати цей напрямок на Закарпатті. Він буде влаштовувати такі тури для індивідуальних туристів. А все тому, що зараз, у карантин, крім цікавого дозвілля, це ще й чудовий спосіб зменшити рівень стресу.

Цікаво Своїм ходом: які міста Західної України можна відвідати за одні вихідні

Найчастіше на Закарпатті бьордвотчинг практикують у напрямку спостереження за совами в місті Берегове та навколишніх селах. Там гніздяться різні види сов – сичі, пугачі, навіть рідкісні сови-сипухи. Для легшого бьордвотчинга, в місцях їхнього гніздування, навіть, встановили вебкамери.