Про це та інші туристичні лайфхаки розповіла для "О, Море" організаторка подорожей Настя Кучина.

Читайте також: Яке слово краще не вимовляти на борту літака: порада від стюардеси

Щоб їздити авто, а не автобусом – їдьте у компанії 5 людей

Дівчина радить їхати не самому і не в парі. А краще збирати компанію з 5 людей, так дешевше орендувати автомобіль і жити можна у пристойному житлі, а не в хостелах.

"Коли ти в компанії, то можеш собі дозволити набагато більше, ніж сам. Сам ти машину орендовану у 20 років не оплатиш, а якщо оплатиш, то фінансово це буде дуже важко. Так само і з житлом", – розповіла мандрівниця.


Мандрівниця Настя Кучина \ Фото "О, Море"

Шукати компанію краще не серед близьких друзів

Шукати компаньйонів для мандрів дівчина не радить серед близьких знайомих, бо в них найчастіше з'являються відмовки. Простіше знайти компанію серед дальших знайомих.

Багато людей соромляться шукати знайомих, але якщо є варіант зекономити, то чому цього не зробити? Я понад 10 разів робила групові подорожі, брала з собою людей, яких я ні разу не бачила перед цим і з багатьма з них ми зараз дружимо,
– розповіла Настя.

Шукайте пляжі вручну на Google Maps

Мандрівниця каже, що ніколи не купується на ті локації, які розписані в інтернеті, навіть у класних блогерів.


Пляж у Бразилії \ Photo by Elizeu Dias on Unsplash

"Я завжди шукаю вручну на Google Maps. Просто сиджу за ноутбуком і по узбережжі дивлюся, де є якийсь пляж. Зазвичай це спрацьовує дуже круто, бо ти приїжджаєш туди, де є тільки 10 місцевих і нікого, а за 5 кілометрів від цього місця сісти нема де", – каже туристка.

Моніторте компанії перед орендою машини

Щоб орендувати авто, краще багато шукати і порівнювати різні компанії. У кожній країні та компанії є свої нюанси. Увагу слід звертати на депозит. Він може або бути, або ні.


Будьте обережні з орендою авто \ Photo by Jamie Street on Unsplash

У деяких компаніях може бути 3 000 євро, це приблизно 100 тисяч гривень, тому це варто знати наперед і або взяти з собою в дорогу людину, в якої є ці гроші, або знайти інші варіанти.

Також варто перевірити, чи буде змінюватися депозит, якщо берете страхування. Настя каже, що завжди в подорожах користувалася українськими водійськими правами.

Багато хто пише, що треба мати міжнародні права, щоб орендувати машину за кордоном. У мене звичайні права, які я отримала в Україні, і жодного разу мене не просили в Канаді чи Європі міжнародні права. Головне, щоб прізвище було латиницею і збігалося із закордонним паспортом,
– додала дівчина.

Моніторте квитки правильно, не можна постійно оновлювати сторінку

Треба чітко знати, куди ви хочете поїхати. Після цього можна приступати до моніторингу квитків.

Цікаво! Новий український лоукостер анонсував перший рейс

Їх не можна перевіряти ціну на квитки кожного дня. Найкраще робити це раз на два тижні. Тому що приблизно кожні два-три тижні змінюється цінова політика у лоу-костів.

Якщо ж оновлювати сайт часто, наприклад, один напрямок перевіряти два рази на тиждень, то фіксують активність за користувачем і ваша ціна не буде зменшуватися, навіть якщо з інших гаджетів і в інших людей вона буде нижчою,
– пояснила мандрівниця секрет.

Радьтеся з тими, хто вже був у цій країні

Настя каже: якщо у вас кілька знайомих їздили туди ж, куди плануєте ви, писати потрібно всім, адже досвід у кожного свій.


Подорожі з друзями завжди веселіші \ Photo by Chang Duong on Unsplash

Вони можуть дати якщо і зовсім мало, то все одно щось корисне – де вони смачно і дешево поїли, де роздавали безкоштовний смузі, за яким рогом є магазин з дешевими продуктами, про яке житло вони почули на пляжі, і воно може бути вдвічі дешевше, ніж те, яке ви знайдете самі,
– сказала Настя.