Влада Праги заборонила використовувати кінні екіпажі для перевезення туристів у місті. Нові правила набудуть чинності з 1 січня 2023 року.

Читайте також У Китаї відкрили гігантське крижане місто: фото, що вражають масштабами

З вулиць Праги зникнуть кінні екіпажі: в чому причина

Протягом багатьох років активісти захисту прав тварин Чехії називали індустрію перевезення коней образливою та жорстокою. Однак прихильники стверджували, що до коней ставляться гуманно, а екіпажі є романтичним зв'язком з історією, що забезпечує робочі місця та приваблює туристів.

Така практика сприяє розвиненню у коней респіраторних захворювань через вихлопні гази та виникненню проблем з ногами, якщо цілий день кататися риссю по асфальту,
– підкреслювали захисники тварин.

Крім того, через шум тварини ставали агресивнішими. Тому активісти хотіли захистити їх.


З вулиць Праги зникнуть кінні екіпажі / UnSplash

Влада міста підтримала ідею й схвалила проєкт, за умови поступового запровадження нових правил, щоб підприємці встигли перекваліфікуватися.

Зазначається, що разом з іншими містами, як-от Будапешт та Краків, Прага хоче змінити свій імідж і позиціювати себе як культурна та гастрономічна столиця.

Умови в'їзду до Чехії

З 27 грудня Чехія дещо змінила правила в'їзду для українських громадян – обов'язковий негативний результат ПЛР-тесту. Нове правило розповсюджується навіть на вакцинованих.

Деталі тут Чехія посилила умови в’їзду для українців: що змінилося

Так, туристи, які бажають потрапити на територію країни, повинні виконати наступні умови:

  • повний курс щеплення вакциною, сертифікованою Європейською агенцією, за умови, що після вакцинації другою дозою минуло щонайменше 14 днів;
  • підтвердження вакцинації під час прикордонного контролю за допомогою українського міжнародного ковід-сертифіката, сформованого у додатку "Дія", його паперового аналога (з QR кодом) або сертифікатом, виданим в країні ЄС;
  • перед в'їздом кожному потрібно заповнити в'їзний формуляр.

Крім того, в'їзд дозволено українцям, які мають довідку про одужання від COVID-19, оформлену в додатку чи на порталі "Дія", за умови, що з часу першого позитивного тесту минуло не менше 11 днів і не більше 180 днів.

COVID-19 в Чехії : останні дані

  • За даними Worldometer, станом на 29 грудня 2021 року в Чехії виявлено 2 463 780 випадків зараження коронавірусом;
  • На жаль, з них 35 975 летальних;
  • Водночас 2 298 761 особа поборола хворобу.