Міністерство охорони здоров'я України оновило список країн "червоної" та "зеленої" зон станом на 18 грудня 2020 року. Про те, що Туреччина "обігнала" Україну по захворюваності коронавірусом, повідомляє прес-служба Державного агентства з розвитку туризму (ДАРТ).

Читайте також У Туреччині люди зможуть заряджати гаджети від пляжних парасольок

З 18 грудня українці та іноземці, які прибувають в Україну з цієї держави, мають завантажувати в аеропорту додаток "Дій вдома", щоб провести наступні два тижні на самоізоляції або здати ПЛР-тест на COVID-19 протягом 24 годин після прильоту.

Що робити після прильоту з Туреччини?

Перші пасажири, які приземлилися в Україні після повернення з Туреччини 18 грудня, вже були змушені завантажувати додаток, через який держава контролює дотримання самоізоляції.

Тільки що зі Стамбула. Вже зараз потрібно завантажувати програму "Дій вдома", проходити паспортний контроль і проходити тест. У Борисполі ціна – 1500 гривень. Готовність – 6 годин. Ви вільні, завантаживши програму, сидіти на ізоляції або ж піти в дешевшу лабораторію, – поділилася деталями на своїй сторінці в Facebook Тетяна Іваницька, представник Асоціації готелів Туреччини в Україні.


Додаток "Дій вдома" / netfreedom.org.ua

Важливими порадами мандрівників були: не відзначати точку прибуття у додатку в аеропорту, не фотографуватися в масці. Після активації додатка дані тестів автоматично "знімуть" туристів із самоізоляції. Від тестів звільнені пасажири, які летять транзитом через Туреччину, якщо були в країні менш як 24 години.

Які країни в "червоній" та "зеленій" зонах?

У "червоному списку" за останні два тижні додалося 11 країн. Серед них уперше виявилася Туреччина, в якій у листопаді змінили підхід до підрахунку хворих на COVID-19. Болгарія, Хорватія та Чорногорія все ще "червоні".

Водночас з популярних туристичних країн, як і тиждень тому, в "зеленій" зоні залишаються Албанія та Єгипет (який знову посилив вимогу до тестів на коронавірус для українських туристів). Також "зелені" такі туристичні напрямки: Домініканська Республіка, ОАЕ, Танзанія, Мексика, Сейшельські острови та Мальдіви, а також Таїланд, який знову відкрився для українців.

До теми Єгипет посилив вимоги до тесту на коронавірус для українських туристів: що змінилося