Кожен з океанів має свої унікальні особливості: найбільший вміст солі, найвищу температуру поверхні, найменшу площу тощо. До Всесвітнього дня океанів 24 Канал розповідає цікаві факти, які ви могли не знати.
Читайте також Як бюджетно відпочити на Криті цього літа: 7 цінних порад, щоб зекономити
Індійський океан
Із середньою температурою поверхні від +19 до +30 градусів за Цельсієм, Індійський океан безперечно є найтеплішим на Землі. Він з трьох боків межує з величезними масивами суші.
Середня глибина Індійського океану близько 3 700 – 3 800 метрів. Однак його найглибша точка – Яванська западина – має понад 7 600 метрів.
Тихий океан
Тихий океан є найбільшим океаном за площею на планеті – близько 165 мільйонів квадратних кілометрів. Також він посідає друге місце за температурою після Індійського завдяки своїй підводній вулканічній активності.
Більша частина океану підтримує відносно стабільну температуру – близько +26 градусів Цельсія. Його середня глибина становить понад 4 тисячі метрів, але найглибша точка (Маріанська западина) сягає більш ніж 11 метрів.
Атлантичний океан
Атлантичний океан простягається на 106 мільйонів квадратних кілометрів. Він демонструє дещо нижчі температури в порівнянні з Тихим океаном, що пояснюється його більшою взаємодією з арктичними водами.
Цей величезний простір переважно ділять на дві окремі частини – північну та південну. Середня глибина океану становить близько 3 700 метрів, а максимальна – близько 8 метрів у жолобі Пуерто-Рико.
Атлантичний океан відомий тим, що тут розташований загадковий Бермудський трикутник.
Берег Атлантичного океану в Португалії / Фото Pexels
Північний Льодовитий океан
Північний Льодовитий океан є найхолоднішим, найменшим і наймілководнішим на планеті. Його середня температура становить -2 градуси за Цельсієм, а площа складає 14 мільйонів квадратних кілометрів.
Рівень солоності океану значно варіюється залежно від ступеня крижаного покриву в різних регіонах. Рік за роком щонайменше три відсотки льоду, що покриває цей океан, зменшуються через наслідки глобального потепління.
Південний океан
Існування цього океану саме по собі є цікавим фактом, адже до 2000-го року його взагалі не виокремлювали. А офіційно Національне географічне товариство США визнало Південний океан лише у 2021 році.
Це четвертий за розміром океан і омиває він Антарктиду, через що його також назвали Антарктичним. Зазвичай температура поверхні Південного океану коливається від -2 до +10 градусів за Цельсієм.
Протягом зимових місяців там утворюються величезні рухомі льодовики, але з настанням весни вони майже повністю тануть. Попри суворі умови, води Південного океану є домівкою для безлічі дивовижних істот, зокрема для синіх китів, імператорських пінгвінів, морських леопардів тощо.