За оцінками уряду, якщо така політика буде реалізована, це допоможе отримувати бюджету майже 100 мільйонів доларів щорічно, повідомляє місцеве видання "Khaos".

Читайте також Ізраїль відкриє кордони для іноземних туристів: коли це станеться та чому

Таїланд вводить нові податки для туристів

Передбачається, що з кожного іноземного туриста при в'їзді в країну будуть брати 300 бат – близько 280 гривень. Вичит Пракобгосол – президент Асоціації тайських туристичних агентств, вважає, що ця сума не вплине на кількість туристів, а отримані гроші підуть на користь туристичній інфраструктурі Таїланду.

Не думаю, що 300 бат – це проблема. Впевнений, що іноземці можуть це прийняти, – сказав Вичит.


Відпочинок у Таїланді / uvidpustku.com

Пропозиція щодо введення збору обговорювалася протягом багатьох років, але минулого четверга її остаточно схвалив міністр туризму Пипат Ратчакитпракан. Але жодні подробиці про те, як саме буде стягуватися збір і коли нововведення набуде чинності, ще офіційно не оголошені.

Наша мета – забезпечити безпеку туристів, а також підтримати бізнес-операторів, які постраждали від пандемії, – зазначив міністр.

Чи подорожчають тури

Місцеві ЗМІ звертають увагу на те, що для туристів у курортній країні введені й інші збори. Наприклад, в Таїланді вже стягують так званий "виїзний податок" для тих, хто покидає країну: він внесений в ціну за квитки.

Новий податок спочатку планувалося ввести у 2020 році, але ідею не реалізували через пандемію коронавірусу: в рамках карантинних обмежень кордони Таїланду довгий час були повністю закриті.


Таїланд введе новий збір для туристів / trip2dream.com.ua

Податок у розмірі 280 гривень – сума не така велика, і навряд чи через це впаде попит на тури до Таїланду, говорить РБК-Україна турагент Любов Чернега. За її словами, поки незрозуміло, як будуть стягувати цей збір. Але турагент припускає, що його можуть вносити в ціну туру, але самі путівки значно не подорожчають.

Умови в'їзду до Таїланду для українських туристів

Вирушаючи до Таїланду, варто визначитися з термінами перебування: від цього залежить, яку візу необхідно оформити.

До 30 днів українці можуть перебувати в країні завдяки безвізовому режиму і, за бажанням, на місці можна продовжити візу до 45 днів. За наявності нової туристичної візи (TR) можна перебувати в Таїланді до 60 днів і продовжити її на 30 днів. Спеціальна туристична віза (STV) доступна мандрівникам, які збираються провести в країні до 90 днів – її можна продовжувати двічі на той самий строк.

Цікаво Сінгапур посилить правила в'їзду в країну через COVID-19: що зміниться для українців

Варто зазначати: туристів пускають до країни з негативним результатом ПЛР-тесту на COVID-19, який потрібно зробити за 72 години до вильоту. Також необхідно оформити страховку від COVID-19 з мінімальною сумою покриття 100 000 доларів.

Після прибуття в аеропорт Таїланду всіх туристів просять пройти 14-денний альтернативний державний карантин у затверджених урядом місцях.

Нагадаємо, Сейшели готові приймати туристів у 2021 році, але з певними умовами.