Travel24 розповість вам про це місце сили.

Читайте також: 5 найгарніших водоспадів України, які варто побачити на власні очі: мальовничі фото

Скелі Довбуша – скельно-печерний комплекс на висоті 668 метрів, який розташований неподалік від села Бубнища в Івано-Франківській області. Скельні виступи утворились тут приблизно 70 мільйонів років тому, їх висота сягає 80 метрів, ширина – 200 метрів, довжина – майже 1 кілометр.


Скелі Довбуша / @veselui_aero

Історія

За припущенням дослідників, історія скель Бубнища пов'язана з кельтськими племенами, що населяли Карпати в I тисячолітті до нашої ери та вклонялися величезним каменям. З поширенням християнства колишнє язичницьке святилище з жертовниками перетворилося в печерний монастир. За часів середньовічних воєн за володіння Карпатами, скельний масив використовувався як неприступна фортеця, яка стримала чимало нападів з боку польського та монголо-татарського військ.

Пізніше скелі стали частиною мисливських угідь князів Потоцьких. У XVII-XVIII столітті вони служили таємним укриттям учасникам повстанського руху опришків. Саме на честь одного з ватажків руху Олекси Довбуша, легендарну особистість на Гуцульщині, і була названа туристична пам'ятка за радянських часів. У XIX столітті скелі привернули до себе величезну увагу дослідників і містиків.


Мальовничі краєвиди з висоти скель / pravda.if.ua

Назви скель

Місцем концентрації туристів служить півмісяць Основного масиву з внутрішньою площею, печерами з чіткою геометрією форм, слідами колодязя, витесаними в камені східцями, обмежений ровом і залишками оборонного валу.

Специфічними назвами нагородили деякі скелі винахідливі сучасники – тут можна зустріти "Поцілунок собаки-барабаки", "Валізу Сальвадора Далі", "Веселого Роджера" і інші, часом і не зовсім коректні прізвиська. Під час подорожі по Скелях Довбуша не пропустіть можливості протиснутися крізь ущелину Чистилище шириною всього 22 сантиметри, побачити кам'яне вухо і серце Олекси Довбуша і помилуватися прекрасною панорамою Карпатських гір з висоти скель.


Прохід до ущелини Чистилище / travel-al.com.ua

Цікаво: Найцікавіші підземелля Львова, які можна відвідати без екскурсовода: локації

Цікаві факти

  • Неодноразово Скелі Довбуша відвідав Іван Франко і присвятив унікальній пам'ятці ряд поетичних творів
  • На польській військовій карті 1935 року Скелі Довбуша позначені як Скельний Резерват Бубнище, що свідчить про існування заповідника вже в 30-х роках минулого століття
  • Скелі подібного типу з такою ж назвою існують і в містечку Яремче
  • Тут проводять міжнародні змагання зі скелелазіння
  • На скелях прокладено понад сто маршрутів різного рівня складності