Travel24 розповість вам про 5 найгарніших водоспадів.

Читайте також: Львів туристичний: добірка нетипових місць для покращення настрою та відновлення сил

Джуринський

Це найбільший рівнинний водоспад України, його висота становить 16 метрів. Розташований поруч з мальовничими руїнами Червоноградського замку. Біля цього дива природи ходить чимало легенд. За однією з них, водоспад створили турецькі воїни. У 1620 році у спробах захопити замок турки пустили річку Джурин в інше річище, щоб збезводнити захисників фортеці. На берегах водоспаду, крім природних прикрас, можна побачити руїни стародавнього млина.


Джуринський водоспад / uk.wikivoyage.org

Манявський

Розташований на річці Манявці в мальовничій ущелині серед стрімких гір у масиві Ґорґани. Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Висота падіння води близько 20 метрів. Один з найвищих водоспадів в Українських Карпатах. Дорога до нього вразить Вас не менше, адже чим ближче до пункту призначення, тим більшими стають гранітні стіни каньйону. Також тут ви зможете спуститися з водоспаду на мотузці.


Манявський водоспад / vidviday.ua

Кудринець

Розташований в Ґорґанах (гірський хребет Карпат) в напрямку південного сходу від невеликого гуцульського села Зелена. Він складається з каскадів та має загальну висоту близько 5 метрів, а ширину – 3,5 метри. Без перебільшення — це найцікавіший український водоспад. А все тому, що складається з великої кількості дрібних каскадів, які нагадують сходинки. Вода б'ється потоком об кожний щабель і тим самим водоспад схожий на сходи, які постійно рухаються.


Водоспад Кудринець / uk.wikipedia.org

Шипіт

Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташований на північних схилах гірського масиву Полонина Боржава в глибокій ущелині річки Пилипець. Водоспад утворився на місці виходу стійких пісковиків палеогену й гравелітів з тонкими прошарками сланців. 14-метровий Шипіт – одна з головних родзинок Міжгірщини.


Водоспад Шипіт / guide.karpaty.ua

​Цікаво: Смачне Закарпаття: як організувати гастротур на авто та що варто відвідати

Женецький Гук

Розташований на території Карпатського національного природного парку на висоті 900 метрів над рівнем моря на потоці Женець, між масивами хребтів Явірника і Хомяка – Синяка. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Хоч він і сховався між карпатських лісів, по дорозі до нього знайдеться і де перепочити. Сам водоспад заввишки 15 метрів, тому коли вода падає з такої висоти, здіймається неймовірний гул.


Водоспад Женецький Гук / we.org.ua

Обов'язково відвідайте ці водоспади!