Travel24 розповість про найцікавіші підземелля, які відкриті для туристів.

Читайте також: Львів туристичний: добірка нетипових місць для покращення настрою та відновлення сил

Преображенська церква

Ці підземелля – найбільші у цілому місті. Підземелля собору з'явилися у XIX ст. А ще тут колись існував орден, який викупляв християн з турецької неволі – тринітарії. Раніше в підземеллях відбувалися заховання, які, на жаль, не збереглися до сьогодні. Проте є тут і своя "родзинка" – сліди кігтів диких звірів на стародавніх мурах. Ви зможете почути цікаву легенду про них.


Підземелля Преображенської церкви / lemberg-tour.com.ua

Аптека-музей

Це найдавніша аптека у місті, де є багато цікавих експонатів. Під час реставрації 2012 року тут виявили таємний вхід у підземелля, де колись діяла фармацевтична лабораторія алхіміка.


Підземна лабораторія в Аптеці-музей / lviv1256.com

Костел єзуїтів

Датований початком XVII століття, витвір італійця Джакомо Бріано багатий на підземні тунелі, які слугували місцем порятунку, молитви й усамітнення для монахів. Усього тут є три рівні підземель – найвищий слугує підвалом костелу, а два нижчих – це рештки княжих мурів XIV століття. Цікава знахідка – саркофаг XVIII ст. з чудовим різьбленням. У ньому є отвір, зроблений зсередини, що дуже дивно. Як і те, що тут ніхто не був похований. Розповідають, що підземеллями й досі блукає привид Чорного монаха у пошуках своєї проданої душі.


Саркофаг у підземеллі Костелу єзуїтів / zruchno.travel

Оперний театр

Будинок Львівської опери цікавий не лише своєю конструкцією, але й місцем розташування: спорудили його на місці, де колись протікала головна річка міста – Полтва. Хоч водний потік і закували у колектор, відвідувачам можуть показати його частинку у кнайпі "Лівий берег", що міститься у підземеллях театру.


Підземелля Оперного театру / 032.ua

Домініканський собор

Історики припускають, що це – залишки муру палацу князя Лева. Проте неможливо довести цей факт остаточно, й тому досі точаться постійні суперечки з цього приводу. Тут є зал катувань (точніше його копія) та келія монаха-відлюдника.


Підземелля Домініканського собору / pravdatutlviv.com

Цікаво: Смачне Закарпаття: як організувати гастротур на авто та що варто відвідати

Монастир бернардинів

Сучасний комплекс монастиря та костелу бернардинів датується початком XVII століття, але закладений був на 200 років раніше. Зараз ці приміщення обслуговують отці-василіяни. Більшість підземель тут нерозчищені або зруйновані, але для туристів доступна невеличка частина, зі сторони Музею ідей.


Монастир бернардинів / ukraine-is.com