Travel24 розповість вам про Чорну гору, яка вражає своєю мальовничістю.

Читайте також: Сходження на Говерлу: як і коли підкорювати найвищу точку України

В Україні існує шість двотисячників, Піп-Іван Чорногірський входить у їх число, з висотою 2020,5 метра. Гора розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Саме з цієї вершини розпочинається найвищий гірський масив Українських Карпат – Чорногірський хребет. Хребет простягається майже на 40 кілометрів між долинами річок Чорна Тиса на заході та Чорний Черемош на сході.

Туристичні маршрути Чорногорою є найпопулярнішими в Карпатах, бо всього за 4-5 днів можна пройти весь хребет та піднятися на усі двотисячники: Говерла, Бребенескул, Ребра, Петрос, Піп Іван та Гутин Томнатик. Також цій вершині властива миттєва зміна погоди: від палючого сонця до холодного дощу, або ж навіть мокрого снігу.


Чорногора / karpaty.life

"Білий слон" на вершині гори

Ще здалеку на вершині видніється споруда – це руїни колишньої обсерваторії. Астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині гори Піп Іван – найвище розташована споруда в Україні, в якій постійно жили й працювали люди. Її будівництво розпочалося влітку 1936 року. Зводилася вона переважно з використанням місцевого каменю пісковику руками населення з ближніх сіл. Камінь на гору підвозили кіньми чи несли в руках, або на спині. Аналогічна історія з обладнанням, яке доставляли залізницею до найближчої станції Ворохта (70 км від гори). Також на вершину доставили 33 скрині з елементами купола та іншими деталями.

Обсерваторія мала 43 кімнати, серед них – конференц-зал, помешкання керівника обсерваторії, інші житлові приміщення, їдальня, кабінети тощо. У підвалі обладнали парники, акумуляторну та котельню. Свого часу ця обсерваторія займала 2 місце у Європі та 6 на світовому рівні.


Обсерваторія "Білий слон" на вершині гори Піп-Іван / zbruc.eu

Інженери, котрі були залучені до проєкту, зробили все можливе для того, щоб працівники та учені могли цілий рік знаходитися на горі у безпечних та комфортних умовах. Була також продумана й система рятувальної служби. Наприклад, якщо працівник обсерваторії раптом потрапляв під снігову лавину, то на його пошуки відправляли добре підготовлених військовослужбовців. Після початку Другої Світової війни працівників обсерваторії евакуювали, а дороге устаткування розібрали та вивезли. Тепер це місце використовують як туристичний притулок, де можна відновити сили.


Сходження на гору Піп-Іван / if.depo.ua

Цікаво: Активний відпочинок в горах: поради мандрівникам

Поради туристам, які хочуть підкорити Чорногору

  • На вершині немає джерела, тому про запаси води слід подбати заздалегідь
  • Про всяк випадок візьміть документи про посвідчення вашої особи, бо вони знадобляться усім тим, хто планує подорож, адже Чорногора знаходиться близько лінії розмежування територій двох держав
  • Високогір'ю притаманна примхливість: ранок тут може розпочатися з хмарами, в обідню пору нікуди буде сховатися від сонячних променів, а увечері може піти сильний дощ з вітром, тому подбайте про екіпірування
  • Теплий одяг та зручне взуття – секрет вдалого походу у гори

Вдалого сходження!