Добірку безпечних місць у культурній столиці України, які будуть цікавими як мешканцям, так і гостям міста, підготував Travel24.

Дивіться також "Вікіпедія" обрала найкращі світлини пам'яток України у 2020 році: 10 переможних фото

Графіті dArt_Painter

Адреса: вул. Кубійовича, 35б

dArt_Painter – це вуличний художник, який створює на фасадах міста роботи на актуальні соціальні теми. Щоправда, не завжди можна встигнути побачити його твори через дії комунальних підприємств або перехожих, які не підтримують таке мистецтво.


Робота "Сніданок на Лисій горі в останній день карантину" / Фото: dArt_Painter

Гора "Високий замок"

Адреса: вул. Замкова

У карантин особлива безпечна – найвища точка міста Лева. Підійнявшись на висоту 413 метрів ви зможете бачити весь Львів як на долоні. Колись на ній височів замок, але коли він був перебудований і добре помітний з навколишніх територій, гору почали називати Замковою, або "Високим замком".


Гора "Високий замок" / lviv.vgorode.ua

Львівська вулична галерея

Адреса: вул. Замарстинівська, 29

Наприкінці 2020 року Львівську вуличну галерею оновили у рамках проєкту "Еквілібріум". Над третьою версією галереї працювали 12 художників. Загальною темою експозиції є рівновага й баланс, які й об'єднують кожну – індивідуальну роботу. В майбутньому твори вуличної галереї постійно змінюватимуться.


Львівська вулична галерея / galnet.fm

Проїзд Крива Липа

Адреса: проїзд Крива Липа

Хоч це й досить туристична пішохідна вуличка, але під час пандемії тут завжди можна перепочити на лавочці під знаменитим деревом. До речі, на честь якого названа вулиця, його вік перевищує 150 років. Атмосфера місця романтична – миловидна вузька вуличка всіяна кафе та ресторанами, де можна взяти їжу на виніс.


Проїзд Крива Липа / ar.pinterest.com

Експозиція просто неба від Jam Factory Art Center

Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 124

Центр сучасного мистецтва на Підзамчі лише будується, але інституція уже дивує масштабними проєктами. Будівля Фабрики Повидла зараз реставрується, і на її фасаді розміщено будівельний банер довжиною 32 метри з мистецьким твором під назвою "Місце для" художниці Олени Субач. Ця робота вважається найбільшою серед публічного мистецтва у Львові. Експозиційні панелі, розміщені під банером, розповідають історію проєкту, концепцію твору та зображають роботи інших фіналістів конкурсу.


Baner Art / Фото: Jam Factory Art Center

Зверніть увагу У парку розваг під Львовом відкрили тюбінгову трасу та гірки: вартість нових атракціонів

"Щось цікаве"

Адреса: площа Ринок, 13

Цей заклад щось більше аніж просто кафе. Передусім це артпростір з дуже яскравим інтер'єром, творчою атмосферою і справжньою художньою експозицією, де ви можете придбати оригінальні авторські витвори ручної роботи. А вже насолодившись духовною їжею, можна підкріпитися філіжанкою кави зі смаколиками.


"Щось цікаве" / prolviv.com

Територія заводу "РЕМА"

Адреса: вул. Заводська, 31

На території колишнього заводу розташовуються офіси, фотостудії, майстерні, публічні простори та галереї сучасного мистецтва. Особливо це місце сподобається поціновувачам вуличного мистецтва, адже стріт-арт об'єднання "Фарбований лис" протягом декількох років перетворює цей простір на галерею просто неба.


Одна із робіт сучасного вуличного мистецтва на території заводу "РЕМА" / Фото: "Фарбований лис"