За його словами, запропоноване розташування дозволяє використовувати обидва курсу посадки. Саме тому літакам не доведеться перетинати державний кордон для польотів в новий аеропорт. Проте, точного місця розташування він так і не назвав.

Читайте також Дешевше, ніж потягом: SkyUp розпочав продаж авіаквитків на рейси Запоріжжя – Львів

Наступний крок – аналіз всіх потенційних перешкод, додаткових робіт і завершення попереднього проєктування, – заявив Хомяков.

Як відомо, проєктант розглядав п'ять варіантів розміщення: три з них неподалік Мукачева, два – біля селища Середнє на Ужгородщині. Але декілька варіантів було відхилено. Річ у тім, що у деяких місцях є висотні перешкоди на курсі посадки.

Вибір місця для нового аеропорту обійдеться державному бюджету в 4,2 мільйона гривень. При виборі організація (підрядником є ​​консорціум "Ленд Буд Проект Юа") повинна:

  • зробити розрахунок на можливість прийому літаків Boeing 737 без обмежень
  • визначити орієнтовну площу будівництва
  • розрахувати бюджет робіт

Після завершення попереднього проєктування почнеться тендер по вибору проєктанта нового аеродрому. На ці роботи в державному бюджеті у 2021 році депутати передбачили 30 мільйонів гривень.

Зазначається, що в Закарпатській області раніше працювали два аеропорти – в Ужгороді та Мукачеві. Робота повітряних воріт в Ужгороді обмежена становищем злітно-посадкової смуги. Щодо Мукачева, то робота аеропорту тут неможлива через демонтовані плити зі злітно-посадкової смуги.

Нагадаємо, ще у січні 2021 на Закарпатті було проведено аукціон передпроєктних робіт будівництва аеропорту.