Travel24 склав список найкращих сувенірів, які можна привезти з поїздки.

Читайте також: Як одягнутися в літак: практичні поради для комфортного перельоту

Натуральні спеції

Якщо ви їдете на відпочинок в країни, в яких їжу традиційно готують з великою кількістю місцевих спецій, відмінною ідеєю буде прикупити кілька пакетиків різних місцевих прянощів. Такий сувенір з відпустки можна залишити собі, або подарувати комусь з родичів чи друзів. Подарунок вийде і приємним, і незвичайним. Недоліком такого сувеніру буде його недовговічність – все хороше колись закінчується, і прянощі, привезені з іншої країни, не стануть винятком.


Натуральні спеції / feerie.com.ua

Алкоголь місцевого виробництва

Безпрограшний варіант практично в будь-якій подорожі, адже прославлені винні регіони є практично скрізь. І не тільки винні. При цьому вино або інші спиртні напої буде хорошою ідеєю і як сувенір для себе, і як подарунок комусь із друзів або колег. У деяких країнах, крім вина, є й інші види традиційного алкоголю, наприклад, з Італії можна привезти ароматний лікер Лімончелло, з Куби – хороший ром, а з французького Провансу – анісову настоянку пастис.

Сувеніри-смаколики

Як окремий сувенір з подорожі можна привезти різну смакоту – місцеві продукти тривалого зберігання. Такі гостинці, до речі, хороші і як доповнення до алкогольної сувенірки. Головне тут – не вибирати крихкі та швидкопсувні, оскільки до кінця подорожі вони, швидше за все, не доживуть. Наприклад, з Франції можна привезти зацукровані фіалки. З Іспанії хамон і розкішні терпкуваті оливки гігантського розміру.


Сувеніри-смаколики / vk.com

Традиційний одяг

У багатьох країнах Сходу дуже красиві традиційні костюми, тому крутою ідеєю подарунка може стати такий ось місцевий наряд. Традиційні японські кімоно, тонкі індійські сарі, берберські халати джеллаба або легкі розшиті туніки з інших східних країн – такі речі виглядають дуже красиво.

Цікаво: Чому варто подорожувати самому: переконливі докази

Посуд і предмети побуту

Якщо ви хочете привезти або комусь із друзів, або собі приємний і, головне, корисний сувенір, то придивіться до місцевого посуду. Оригінальним і корисним подарунком можуть стати оформлене в традиційному стилі кухонне приладдя або красиве мідне карбування, посуд зі скла, кришталю, порцеляни. У кожній країні можна знайти якісь цікаві речі, які не тільки підійдуть на роль приємного сувеніра, але і в реальності знадобляться в будинку.


Сувенірний посуд / pinterest.com

Обирайте корисні сувеніри!