Під довжиною хвиль мається на увазі відстань, пройдену її гребенем, а не протяжність самого гребеня. Хоча його величина теж чимала.

Цікаво Вулканічне озеро Лалолало в Тихому океані дивує своєю формою: захопливі фото, відео

Чому з’являються довгі хвилі

Поява таких хвиль обумовлена холодною перуанською течією, яка омиває узбережжя Перу з півдня на північ, а також напрямком руху повітряних мас і рельєфом берегової лінії у цьому місці.


Хвилі Чикама в Перу ідеально йдуть одна за одною / Фото amusingplanet

Хвилі, висотою до 2 метрів, ідеально слідують одна за одною і практично ніколи не з'єднуються. Хвилі менші за 1 метр у висоту, як правило, повільні і слабкі.


Найдовша в світі хвиля Чикама в Перу / Фото amusingplanet

Тут формуються найдовші і найоптимальніші лівобічні хвилі на планеті. Вони можуть пройти відстань понад 4 кілометри – від скелястого мису Малабріго до пірсу на узбережжі.


Хвиля Чикама може подолати 4 кілометри / Фото amusingplanet

Хто вперше помітив таке природне явище

У 1965 році гавайський серфер Чак Шипман пролітав на літаку і побачив дуже довгу лівосторонню хвилю. Він розпитав пілота про ці місця, а коли повернувся додому, Шипман почав вивчати карти Перу і особливості місцевого хвилеутворення.


Хвиля Чикама в Перу захищена законом / Фото amusingplanet

Визначивши кілька перспективних ділянок берегової лінії, Чак зв'язався з друзями в Перу і попросив їх вивчити узбережжя "в живу". З тієї пори Чикама є популярним місцем для серферів.


Чикама є популярним місцем для серферів / Фото amusingplanet

Захищена законом

Хвиля Чикама стала першою хвилею у світі, яку захищає закон Перу. На відстані 1 кілометра від місця, де утворюється таке дивовижне явище, заборонено що-небудь будувати. Вважається, що це може зашкодити хвилям.

Читайте також Баунті, серфінг та вуличні вечірки: куди радять їхати досвідчені тревел-блогери

Найдовша в світі хвиля Чикама: дивіться відео Waves Somewhere