Шо таке Лікійська стежка

Розташована на південному заході Туреччини. Протяжність маршруту сягає близько 540 кілометрів, тому його ділять на три частини: Західну, Центральну та Східну. Кожна з них має свої особливості.

Читайте також: Я офігів, – Птушкін про звання, яке йому присвоїв Зеленський

Вперше описала дорогу американка Кейт Клоу в 200 році в своїй книжці-путівнику "Лікійська стежка. Перший пішохідний маршрут в Туреччині". Вона жила в Анталії та захоплювалася античною історією, природою та трекінгом. А у книзі описала маршрут по днях, природу та цікаві місця.

Відправлятися у похід можна майже весь рік, окрім літа, через високу температуру. Цей піший маршрут є одним з найпопулярніших у світі, тому обдуманий до деталей. Наприклад, є спеціальні позначки на деревах чи каменях.

інтерв'ю птушкіна дудь лікійська стежка
Маркований маршрут \ Скрін з відео

Частини маршруту

Західна

Фетхіє – Олюденіз – Фаралія – Алинча – Бель – Патара – Калкан – Каш – Гелідонія

Починається від міста Фетхіє. Тут є арка, яка показує початок маршруту. Загалом це найлегша частина маршруту, тому що високогірних ділянок та перепади висоти невеликі.

інтерв'ю птушкіна у дудя лікійська стежка
Початок маршруту у місті Фетхіє \ Фото rheins

Туристи побачать Долину Метеликів, красиві пляжі, античний поліс Летоон – релігійний центр Римської імперії і об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Закінчується західна частина у місті Демре.

долина метеликів дудь птушкін
Долина метеликів \ Скрін з відео

Туристичні агентства пропонують пройти маршрут за 10 днів (70 км), з них 6 днів з рюкзаком, решта – без.

Центральна

Фініке – Белос – Демре – Учагиз – Кекова – Аперлае – Аполонія – Каш

Тягнеться від міста Фініке до міста Каш. Це складна частина маршруту через перепади висот. Туристи побачать багато старих та цікавих міст, залишки древньої церкви Алакілісе та церкву-усипальницю Святого Миколая.

інтерв'ю птушкіна у дудя лікійська стежка дудь птушкин
Центральна частина Лікійської стежки \ Фото tourister

Туристичні агентства пропонують пройти маршрут за 11 днів (95 км), з них 7 повних днів з рюкзаком, решта – без.

Східна

Гейнюк – гора Тахтали (2365 м) – Бейчік – Чірали – Адрасан – мис Гелідонія

Один з найпопулярніших напрямів маршруту, тому що знаходиться недалеко від Анталії. Умовно його ділять на гірський та приморський.

Починається у передмісті Гьойнюка і закінчується біля скелястий мису Гелідонія. Туристів під час подорожі очікують каньйони, водоспади, міста з древніми руїнами, гори, гранатові сади та ресторани зі свіжою фореллю.

інтерв'ю птушкіна у дудя лікійська стежка дуь птушкин
Гранатовий сад \ Скрін з відео

Туристичні агентства пропонують пройти маршрут триває 11 днів (125 км), серед них 7 повних днів з рюкзаком, решта – без.

Дивіться відео 2015 року з маршруту Лікійської стежкою:

Дудь та Птушкін на Лікійській стежці

Про спільну подорож блогери домовилися ще на початку 2020 року. Зустрілися вони в турецькому селищі Олюденіз на середземноморському узбережжі.

інтерв'ю птушкіна у дудя лікійська стежка дудь птушкин
Краєвиди західного маршруту \ Скрін з відео

Вибрали цей маршрут, бо він легший і красивіший. Для Юрія Дудя цей похід був першим.

Я бачу, як Юра хвилюється, він набирає все більше і більше речей. Ну, це типова помилка людей, які йдуть в похід перший раз,
– помітив Птушкін.

В першу чоловіки заночували в одному наметі - і не виспалися. Вони пояснили, що обидва незручно влаштувалися на нічліг, але вирішили нічого не змінювати, щоб не розбудити один одного.

птушкин дудь
Антон Птушкін і Юрій Дудь під час походу \ Скрін з відео

Другого дня вони пройшли по стежці ще кілька кілометрів і викликали таксі, щоб доїхати до узбережжя. Наступної ночі Дудь і Птушкін спали в різних наметах. І в якийсь момент намет Юри перекинувся.

Читайте також: Птушкін в інтерв'ю Дудю пояснив, чому знімає випуски російською мовою: відео

По дорозі селебріті зустрічали людей, які самостійно долають маршрут. Першим був хлопець Іван із Запоріжжя, який так боровся із вигоранням після захисту кандидатської дисертації по медицині.

інтерв'ю дудя птушкин дудь
Іван із Запоріжжя \ Скрін з відео

Наступною зустріли дівчину Римму, яка розповіла, навіть не взяла з собою палатку й Антон застеріг, що це небезпечно для здоров'я. Блогери віддали незнайомці одну свою палатку.

інтерв'ю птушкіна у дудя лікійська стежка дудь птушкин
Дівчина, яка пішла у похід без палатки \ Скрін з відео

Дивіться відео інтерв'ю Юрія Дудя з Антоном Птушкіним: