Travel24 розповість вам історію та цікаві факти про Трольштіген.

Читайте також: Унікальні місця планети, які під загрозою зникнення: фантастичні фото

Розташувалася дорога на південному заході країни в регіоні Вестланн. Маршрут простягається на 106 кілометрів і являє собою вузьку трасу-серпантин з 11 крутими поворотами. Узбіччя дороги огороджено невеликими парканами з природного каменю. Траса настільки вузька, що в деяких місцях її ширина доходить до 3,3 метра. Поїздка такою дорогою – випробування не для людей зі слабкими нервами.

Але туристів цікавить не тільки сама стежка. Проїхавши по ній, ви зможете оцінити всі принади дикої природи Норвегії. Стежку тролів сміливо можна назвати гармонією природи з архітектурою. Траса хоч і створена людиною, але неймовірно органічно вписується в місцеві ландшафти.


Дорога тролів / vsviti.com.ua

Історія створення

Ідея організувати сполучення між долиною Валльдален і селищем Румсдален з'явилася ще в шістнадцятому столітті разом з румсдальскою ярмаркою. Реальне будівництво дороги почалося тільки в кінці дев'ятнадцятого століття, коли в 1891 році проклали перші вісім кілометрів дороги від Квернбруа до Веблунгснеса в Істердалена.

Справжнім сподвижником проєкту дороги став інженер Нільс Ховденак, коли йому будівельне відомство доручило розробити план дороги через гори. Він провів детальне обстеження ділянки й вперше заявив про можливість побудови навіть автомобільної дороги. Відомство, виходячи з бюджету в 4000 крон, спочатку вирішило побудувати тільки стежку для людей з кіньми, і в 1913 році здійснило свій задум.


Трольштіген затемна / otdix.pp.ua

Інженер Ховденак продовжував працювати над проєктом, поки не здійснив свою ідею. Це він сказав, що дорога між Вальдаленом і Ондалснесом обов'язково буде туристичним маршрутом, тому що цей перевал – найкрасивіший природний ландшафт в Норвегії. І в 1936 році мрія інженера збулася. На відкриття автомобільної дороги приїхав навіть король Хокон VII.

На середині шляху туристів очікує дивно красивий водоспад Стігфоссен, а на вершині – великий оглядовий майданчик з паркуванням і сувенірними магазинчиками.

Оглядовий майданчик

З нього відкривається краєвид на серпантин траси, тільки звідси можна побачити її неймовірні вигини й те, як органічно вона виглядає серед норвезьких пагорбів. Але місце втрачає свою привабливість в погану погоду, через високу туманність з оглядового майданчика не видно нічого. Тому для поїздки по Дорозі тролів слід вибирати ясні дні.


Оглядовий майданчик / travel.tochka.net

Водоспад Стігфоссен

Неподалік оглядового майданчика розташований міст, звідки туристам відкривається вигляд на гірський повноводний водоспад. Його висота становить 180 метрів. Для поціновувачів піших прогулянок від водоспаду можна спуститися вниз пішохідною стежкою. Найбільш повноводним Стігфоссен стає навесні.


Водоспад Стігфоссен / vsviti.com.ua

Цікаво: Небезпечні мальовничі краєвиди: найсмертоносніші вершини планети

Цікаві факти

  • На деяких ділянках нахил дороги досягає 9%.
  • Через вузькість траси проїзд по ній заборонено транспортним засобам довжина яких перевищує 12,4 метра.
  • Сходи відкриті для туристів з кінця травня або початку червня до глибокої осені. Конкретні дати залежать від погодних умов. В інші місяці дорога закрита, бо уряд визнав її надто небезпечною для пересування взимку.
  • Сходами дорогу називають через крутий серпантин, кожен поворот якого нагадує сходинку.
  • Гірський серпантин підіймається на висоту 858 метрів, де і розташовується оглядовий майданчик.
  • У літній період на оглядовому майданчику буває близько 2000 авто, що приблизно дорівнює одній машині кожні 10 секунд.