Travel24 розповість яких саме!

Читайте також: Як заощадити у ресторані: ефективні поради туристу

Придбайте натільну сумку для документів

Одна з найпоширеніших бід мандрівників – втрата документів. Щоб опинитися без паспорта і водійських прав, не обов'язково ставати жертвою злодіїв. Туристи часто самі забувають сумки з документами в кафе, на пляжі або в музеях. Невелика сумочка для документів, яка буде кріпитися на поясі й легко сховається під сорочкою, стане найкращим засобом від забудькуватості. Туди ж можна покласти кредитні карти.


Сумка на пояс / skrynya.ua

Зробіть копії всіх документів

Копії документів знадобляться в разі втрати оригіналів. Здавалося б, дрібниця, а звичайні ксерокси можуть виручити й навіть врятувати життя. Додатково можна сфотографувати документи на телефон. Мова не тільки про паспорт. Зробіть електронні копії страховки та водійських прав.

Запасіться картами

Можливо, в незнайомій місцевості ви відчуваєте себе як риба у воді й з дитинства вмієте визначати напрямок по зірках, вітру і моху, але іноді корисно мати під рукою стару добру карту. Завантажити карти на телефон теж не завадить, розраховувати виключно на безкоштовний міський Wi-Fi точно не варто.


Запасіться картами / buxtonco.com

Не тримайте гроші й документи разом

Хоча крадуть документи теж не рідко, але в основному в якості випадкового "бонуса" до гаманця. Тому не тримайте гроші й документи в одному місці.

Не витрачайте гроші на шопінг

Це правило працює тільки в тому випадку, якщо шопінг не є метою подорожі. В іншому випадку є ризик заразитися шопінг-лихоманкою і витратити гроші, які можна було б використати на квитки та враження.


Не витрачайте гроші на шопінг / cosmo.ru

Зберіть похідну аптечку

Візьміть лейкопластир, жарознижувальні засоби, активоване вугілля і засоби проти головного болю, печії й отруєнь. Погане самопочуття може бути викликано не тільки інфекцією, але і акліматизацією. Проте, мати під рукою перевірені ліки завжди добре.