Про те, що на Закарпатті замерзло озеро Синевир, повідомляє кореспондент "Укрінформу".

Читайте також Леся Нікітюк назвала 5 туристичних локацій Закарпаття, де можна помилуватися красою: перелік

Плесо водойми, що розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, повністю вкрите кригою. Денна температура повітря тут становить –3 градуси за Цельсієм.


Замерзле озеро Синевир / Фото: Тетяна Когутич / Укрінформ

Туристи, які приїхали побачити Синевир, вільно гуляють кригою – зараз озеро можна пройти вздовж і впоперек, дістатися центрального острівка з українським прапором та перейти замерзлою водою до пам'ятника Сині та Виру на протилежному березі.


На Закарпатті замерзло озеро Синевир / Фото: Тетяна Когутич / Укрінформ

Щодо попереджувальних знаків або ж табличок із забороною не ходити по кризі, то вони відсутні біля озера. Відтак, туристи вільно гуляють замерзлою водоймою, знімають скований льодом Синевир на фото та відео, грають в імпровізований хокей крижинами та катаються по льоду. Снігу та тріщин на плесі немає, але лід нерівний і до катання на ковзанах не придатний.


Замерзле озеро Синевир можна перейти вздовж і впоперек / Фото: Тетяна Когутич / Укрінформ

Як відомо, озеро Синевир – найбільше й найглибше високогірне озеро України та відома туристична атракція однойменного національного парку. Озеро утворилося внаслідок перекриття гірського потоку кам'янистими породами після землетрусу 10 – 11 тисяч років тому. Площа водного плеса становить 4 – 5 гектарів, його глибина – 8 – 10 метрів.