Travel24 підготував для вас декілька порад, якими варто скористатися, вирушаючи автомобілем в гори.

Читайте також: Як їздити в дощ: правила безпечного водіння

Найперше – водій повинен бути максимально сконцентрований на керуванні машиною, але однієї концентрації мало. Щоб вдало подолати перевали й серпантини, необхідно знати ще й кілька особливостей водіння в горах.

Обирайте правильну передачу на підйомі та спуску

Гірські підйоми затяжні й круті. Долаючи їх, необхідно свідомо вибрати ту передачу, завдяки якій можна виїхати наверх. Зазвичай це або друга, або третя швидкість. Перемикання "коробки" на самому підйомі може стати причиною втрати оборотів і швидкості, що, швидше за все, призведе до повної зупинки автомобіля.

Після підйому, як правило, настає спуск. Щоб утримати авто на комфортній швидкості, слід гальмувати двигуном, відпустивши педаль газу і включивши одну із понижених швидкостей.


Обирайте правильну передачу для спуску / lifeglobe.net

Скидати швидкість однієї педаллю гальма категорично не рекомендується, оскільки це може призвести до перегріву і кипіння гальмівної системи. Нерідко в таких випадках авто стає некерованим. Та й взагалі гальмувати на спусках небажано – машину може занести.

Не зловживайте обгоном

До обгону на гірських дорогах слід ставитися дуже обережно. Рекомендується від такого і зовсім утриматися на затяжних спусках, підйомах, закритих поворотах і вузьких ділянках проїжджої частини, навіть якщо немає заборонних знаків або розмітки. Краще проявіть терпіння і дочекайтеся виїзду на рівний шлях.

Не поспішайте на поворотах

Перед входженням в закритий поворот бажано зменшити швидкість до мінімальної. Іноді повороти гірських доріг дуже непередбачувані – через обмежену видимість не завжди помітно радіус заокруглення, який може досягати навіть 180 градусів. Враховуючи, що в такому повороті зазвичай є ще й перепад висоти, під'їжджати до нього необхідно вже на потрібній нижчій передачі. Поспішати не варто – інакше можна просто не вписатися в поворот.


Не поспішайте на поворотах / goodfon.ru

Робіть зупинки

Причин для зупинки в горах більше, ніж на рівнині: і водій втомлюється швидше, та і хочеться помилуватися краєвидами. На багатьох дорогах і в Україні, і за кордоном передбачені спеціальні майданчики. Зазвичай вони невеликі, але не зупиняйтеся саме на них, оскільки вузьке та місцеве розширення проїзної частини для цього не підходять зовсім. Відшукайте краще місце, щоб відпочити.

Цікаво: Чому треба пристебувати пасок безпеки в авто: розвінчування міфів

Вирушаючи у гірську подорож, ви повинні бути впевнені у своєму авто на всі 100%. В першу чергу, воно має гарантувати безпеку та комфорт.

Вдалими варіантами будуть:

Для прикладу – позашляховик SKODA KODIAQ. При її створенні чеський виробник відвойовував кожен квадратний сантиметр, тому габарити автівки вмістилися в клас середньорозмірних SUV. Компанія з 7 осіб легко відчує комфорт на задніх сидіннях.

У далекій дорозі з близькими найважливіше – безпека, а за неї в цій моделі передусім відповідають електронні системи:

  • Driver Alert знижує ризик аварійних ситуацій, оскільки оцінює рівень втоми відстежуючи поведінку водія
  • Side Assist завдяки двом радарним датчикам у задній частині автомобіля виявляє транспортні засоби, що наближаються ззаду або рухаються в сліпих зонах


SKODA KODIAQ / skoda-auto.uа

Гори – це завжди складна місцевість, де важко проїхати, тому SKODA KAROQ буде чудовим вибором. Окрім найкращого багажного відділення у своєму класі, у цьому автомобілі SKODA також пропонують цілу низку функцій безпеки та асистентів. Високий рівень безпеки даної моделі підкреслює максимальна оцінка у краш-тестах Euro NCAP – 5 зірок.


SKODA KAROQ / skoda-auto.ua

Детальніше про авто SKODA KAROQ дивіться у тест-драйві:

А SKODA KAMIQ пропонує інновації. Ця модель оснащена системою eCall (аварійний виклик), яка передає таку інформацію як розташування та стан автомобіля у випадку ДТП. Також тут забезпечений високий рівень пасивної безпеки: 9 подушок безпеки та система Crew Protect Assist.


SKODA KAMIQ / skoda-auto.ua

Щоб бути впевненим у своїй безпеці обирайте надійні автомобілі!