У Раді підкреслили, що зміни представлені у відповідь на розвиток пандемії, збільшення кількості вакцинацій та введення бустерних доз. Також на тлі збільшення кількості країн, що видають сертифікати, еквівалентні цифровим COVID-сертифікатам ЄС.

Читайте також Обмеження не планують продовжувати: в Італії розповіли, коли відкриються для туристів

ЄС запроваджує нові правила для "несуттєвих" подорожей з 1 березня

Згідно з новими рекомендаціями, COVID-обмеження мають застосовуватися з урахуванням ситуації в третій країні та індивідуального статусу людини.

Держави-члени повинні дозволити несуттєві подорожі для осіб, щеплених вакциною, схваленою ЄС або ВООЗ, перехворілим особам та всім, хто подорожує із країни, що входить до списку ЄС,
– йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що від деяких мандрівників можуть вимагати додаткові заходи, як-от ПЛР-тестування перед поїздкою.

Умови для вакцинованих й перехворілих осіб

Європейські країни визнаватимуть сертифікат про вакцинацію, якщо остання доза була отримана за 14 днів до поїздки. Термін дії документа – 270 днів.

Також держави-члени мають зняти тимчасове обмеження на несуттєві поїздки для осіб, які одужали від COVID-19 впродовж 180 днів до поїздки до ЄС.

Крім того, країнам ЄС дозволили вимагати ПЛР-тести та проходження карантину від туристів, які щепилися схваленою ВООЗ вакциною. Тести також можуть знадобитися особам, які одужали, й щепленим вакциною, схваленою ЄС, але у яких відсутній сертифікат ЄС або еквівалентний сертифікат.

При цьому від тестів звільнять туристів, які зробили щеплення схваленою в ЄС вакциною, й мають сертифікат щодо вакцинації європейського зразка.

Правила для дітей

На дітей віком від 6 до 18 років поширюються ті ж правила щодо “несуттєвих” подорожей, що і для дорослих.

Їм потрібно пройти ПЛР-тест перед вильотом. Також країнам ЄС дозволили запроваджувати додаткові вимоги для дітей віком від 6 до 18 років, зокрема, тести по прильоту та карантин.

Цікаво Куди вирушити у 2022 році: найкращі напрямки для подорожей Європою

Жодного тестування або додаткових обмежень не передбачено для дітей віком до 6 років.

ЄС складає "зелений" перелік країн: критерії

Євросоюз формує "зелений" список третіх країн із допустимим рівнем захворюваності COVID-19 та оновлює його кожні два тижні. Якщо країна потрапляє до цього переліку, то її громадяни навіть без вакцинації можуть в'їжджати до деяких країн ЄС.

Так, кількість випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів не має перевищувати 100.

Інші чинні критерії продовжують застосовуватися, зокрема:

  • стабільна тенденція або тенденція зменшення нових випадків;
  • 4% позитивних результатів серед усіх проведених тестів;
  • прогрес у вакцинації;
  • наявність варіантів, що викликають інтерес або занепокоєння;
  • загальна реакція на COVID-19 у країні.