В цих країнах виявили понад 500 випадків інфікування коронавірусом на 100 000 жителів протягом останніх кількох тижнів. Саме тому їх віднесли до темно-червоного переліку.

Читайте також ЄС не виключив Україну з "зеленого списку" для подорожей

Щоб зупинити поширення вірусу, Агентство охорони здоров'я ЄС рекомендує утриматися від поїздок до та з однієї з наступних семи країн:

7 небезпечних країн для подорожей у листопаді

  1. Болгарія
  2. Хорватія
  3. Естонія
  4. Латвія
  5. Литва
  6. Румунія
  7. Словенія

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) станом на 1 листопада у Румунії виявили 12 474 нових випадків зараження коронавірусом, Болгарії – 5 178, Хорватії – 4 392, Литві – 3 303, Словенії – 2 632, Латвії – 2 758 та Естонії – 1 679 випадків зараження.

Окрім цих країн, до темно-червоного списку також віднесли половину Греції, Ірландії, Бельгії та Словаччини. Здійснювати поїздки до та з цих регіонів вкрай не рекомендується.

Зазначається, якщо мандрівники доведуть, що вони були повністю імунізовані або одужали від COVID-19, то можуть в'їхати в інші країни-члени, навіть якщо подорожують з темно-червоних держав. Однак в окремих випадках може знадобитися негативний ПЛР-тест, зроблений до прибуття та заповнена анкета.