Той, хто сидить на пасажирському сидінні, здатний створити комфортну атмосферу в машині, а може й порушити її, відволікаючи та дратуючи водія дрібницями.

До теми Мандрівка для всієї сім'ї: куди вирушити на вікенд разом з дітьми

Насправді стати ідеальним пасажиром не так вже й складно. Допоможуть у цьому 7 простих звичок.

  1. Розуміння, що головний у машині – водій

Очевидне правило, яке багато хто порушує: у машині головний – водій. Його слід беззастережно слухатися, не сперечатися і не відривати від основної функції у дорозі. А якщо ви з чимось категорично не погоджуєтесь, краще обговорити це до або після поїздки.


Не перемикайте музику / Фото Unsplash

  1. Самостійно слідкуйте за ременем безпеки

Водій – не нянька, йому й так є про що подумати перед поїздкою. Тож, сідаючи в авто, не забувайте пристебнутись без зайвих нагадувань, а тим більше – суперечок.

  1. Не сперечайтеся щодо музики

У дорозі важливо створити комфортну атмосферу й найкраще із цим завданням справляється улюблений плейлист водія. Тому без дозволу не перемикайте музику чи частоту.

  1. Починайте розмову, коли це доречно

Важливо вловити, наскільки доречною є розмова, питання, суперечки під час мандрівки. Якщо водієві нудно – його можна розважати приємною бесідою. Але якщо він втомився або роздратований – вам краще помовчати, а балаканину перенести на інший час.


Підтримуйте порядок у машині / Фото Unsplash

  1. Слідкуйте за чистотою в салоні

У машині підтримуйте порядок, не смітіть і тим більше нічого не викидайте на дорогу під час руху. Також не їжте та не куріть без дозволу водія.

До теми Поїздка взимку: про які правила повинен пам'ятати кожен водій

  1. Зайдіть із вулиці правильно

Не зайвим буде нагадати, що за сирої та дощової погоди в машину слід сідати, витерши та обтрусивши ноги чи парасольку, якщо вони мокрі та брудні. Так ви не лише знизите кількість бруду в салоні, але й зменшите запотівання вікон через високу вологість.

  1. Будьте штурманом

Багатьом водіям простіше та веселіше, якщо в незнайомому місці пасажир стежить за дорогою, підказує знаки та напрямок руху, дивиться, де можна припаркуватися тощо.