Щоб уникнути непередбачених ситуацій на автівці під час ожеледі, слід дотримуватися певних правил. Деякі з них пропонує Travel24 за підтримки SKODA KAROQ.
Читайте також На лижі в лютому: найкращі гірськолижні курорти Львівщини
Як їздити в ожеледицю: поради водіям
Стежте за прогнозом погоди
Це перше й одне з найголовніших правил водіїв взимку. Оскільки, почувши попередження синоптиків про погіршення погодних умов, краще залишатися вдома. Якщо ж це неможливо, то дотримуйтеся порад щодо водіння під час цього явища.
Очистіть авто від снігу
Так, це очевидне правило, але дехто про нього забуває й, наприклад, під час руху сніг з даху скочується на лобове скло й створює аварійну ситуацію. Тому спершу на машині треба очистити лобове скло, бокові вікна та зовнішні дзеркала заднього виду, адже видимість при різноманітних погодних явищах – основне. Тоді не забудьте зчистити сніг із даху авто.
Дотримуйтеся зимового стилю водіння
Виїхавши на дорогу, необхідно слідувати зимовому стилю водіння. Мовиться про збільшення дистанції, плавні повороти керма і більш пологі траєкторії в поворотах і при перелаштовуваннях між смугами.
Як їздити в ожеледицю / Фото UnSplash
Їдьте дуже плавно
Якщо любите швидкість на дорозі, то взимку краще про це забути, оскільки велика швидкість під час ожеледі збільшує ризик втрати управління. Занесення автомобіля – найчастіше результат занадто швидкої їзди в цих умовах.
Уникайте різких маневрів – рухайтеся "внатяжку"
Різке гальмування або рух убік в умовах ожеледі загрожує аварією. Тому на поворотах заздалегідь потрібно знизити швидкість, аби плавно в них "зайти". При цьому не варто одразу, на виході з повороту, різко прискорюватися – це може призвести до пробуксування коліс та занесення.
Поради водіям щодо водіння в ожеледицю / Фото UnSplash
Також слід пам'ятати, що кригою й ожеледдю треба їхати "внатяжку". Це означає, що авто повинно рухатися на низьких обертах двигуна, на підвищеній передачі та з плавною роботою педалями й кермом. І все це на мінімальній швидкості.
Дотримуйтесь безпечної дистанції
Банально, але дуже важливо. Як відомо, гальмівний шлях взимку суттєво збільшується – в ожеледь він може складати відстань в 10 разів довшу. Тому вкрай важливо дотримуватися дистанції.
Виникає питання: як визначити безпечну відстань між двома автомобілями? Все просто – швидкість машини множиться на два і виходить правильна дистанція в метрах, тобто для 100 кілометрів на годину вдала дистанція у 200 метрів.
Цікаво В Будапешт на машині: що потрібно знати мандрівникам
Навчіться розпізнавати слизьке
Якщо ви все ж виїхали на дорогу під час ожеледі, то маєте навчитися прогнозувати слизькі ділянки, які можуть нести небезпеку. Зазвичай, це: місця перед світлофором, повороти на другорядних дорогах, підйоми вгору, колії, проїзди у дворах тощо.
Полюйте на слизьке / Фото UnSplash
Що робити, якщо автомобіль почало заносити
- передній привід – плавно дозуйте газ та повертайте кермо у бік занесення;
- задній привід – відтисніть педаль газу, а потім повертайте кермо у бік занесення.
Яке авто обрати для поїздки в ожеледь
Ідеальним варіантом стане SKODA KAROQ, яка гарантуватиме вам безпеку. Адже в таку погоду це найголовніше!
Ця модель оснащена системою Crew Protect Assist, яка у разі неминучого зіткнення використовує попередній натяг ременів, закриває бічне скло з електроприводом і панорамний люк. У такий спосіб вона мінімізує потенційні ризики й готує пасажирів до удару. Також водія і пасажирів захищають від травм до дев'яти подушок безпеки, які чітко взаємодіють з триточковими автоматичними ременями безпеки, й надійні підголівники.
SKODA KAROQ / Фото skoda-auto.ua
Крім того, KAROQ особливо думає про свого водія – Driver Alert. Очевидно, що дорога в подорожі не буде короткою, тим паче взимку, й людина за кермом втомиться. Саме для таких випадків існує асистент контролю втоми водія. Він відстежує поведінку людину, що кермує, оцінює ступінь його втоми, і, якщо необхідно, попереджає про доцільність відпочинку.
Детальніше про авто SKODA KAROQ дивіться у тест-драйві:
Будьте обережні на дорозі!