Travel24 за підтримки SKODA KAROQ підготував для вас добірку найкращих гірськолижних курортів цієї місцевості.

Читайте також Свіже повітря, гарні пейзажі й не тільки: 5 найкращих нацпарків України для зимової подорожі

5 гірськолижних курортів Львівщини

  1. Славське

Розпочати добірку гірськолижних курортів Львівщини, напевно, варто із традиційної альтернативи Буковелю – Славського. Так, ціни тут набагато нижчі, ніж на найпопулярнішому курорті України, але інфраструктура аж ніяк не гірша. Найбільшою перевагою для туристів є те, що сюди активно курсує залізничний транспорт, тож можна дістатися й тим, хто не має автівки.


Катання на лижах на курорті Славське / Фото Василь Онаць

Найвідоміший лижний комплекс на цьому курорті розташований на горі Тростян, що сягає у висоту на 1 232 метри. Якщо ви – шанувальник нічного катання та фристайлу, то для вас облаштовані траси на Погарі. А початківцям слід обирати гору Політех, схили якої не є дуже крутими й дозволяють вдосконалити свої лижні навички.

Загалом у Славському 11 трас різного рівня складності та загальною протяжністю в 22 кілометри, 1 крісельний, 7 бугельних підіймачів, а ще бейбі-бугель для малечі.


Підіймачі у Славському / Фото Василь Онаць

Також на курорті функціонує найдовший крісельний витяг України, довжина якого досягає 2 700 метрів.

  1. Захар Беркут

Неподалік від Славського розкинувся ще один популярний гірськолижний курорт Львівщини – "Захар Беркут". Здебільшого, катання тут відбувається на схилах гори Зворець (1 223 метри) та Високий Верх (1 244 метри). Крім того, є спеціально відведені місця у впадині, прилеглій до території комплексу.


Катання на лижах на курорті "Захар Беркут" / Фото з інстаграму @zaharberkut_

Наразі на "Захар Беркут" є 11 трас різного рівня складності, які підійдуть як новачкам, так і професіоналам. Загальна їхня протяжність складає 9 кілометрів: є 6 синіх, 4 червоних та одна чорна. Перепад висот складає 552 метри.

  1. Плай

В останні роки цей відносно молодий гірськолижний комплекс набирає обертів – для зимового відпочинку його обирають дедалі частіше. Це очевидно, адже Плай розташований в самому центрі українських Карпат, на висоті 600 метрів над рівнем моря.

До теми Не Буковелем єдиним: де в Україні покататися на лижах

Курорт налічує 6 спусків, довжиною до 12,5 кілометрів. Слід зауважити, що для досвідчених лижників тут обладнані верхні траси – крутіші, а пологі схили, для новачків та не любителів екстриму, розташовані внизу. Також є 2 чотирикрісельні витяги, бугельний мультиліфт та бейбі-ліфт.


Зимові пейзажі на гірськолижному курорті Плай / Фото з інстаграму @play.karpaty

Якщо ж цілий день катання на лижах для вас – це занадто, то не хвилюйтеся, нудьгувати не доведеться! Тут є й інші розваги: боулінг, спа-центр, дитячий центр, ресторани, музеї Бойківщини та Гуцульщини тощо.

  1. Гірськолижний витяг "Майдан"

Якщо ж вищезгадані курорти розташовані для вас задалеко, й хочеться покататися на лижах ще ближче до Львова, – не проблема: всього за пів години від міста є витяг "Майдан". Він розташований на території комплексу "Чарівні озера".


Гірськолижний витяг "Майдан" / Фото з інстаграму @ski_resort_maidan

Щоправда, тут є лише одна траса завдовжки 680 метрів та один крісельний підіймач. Втім, покататися точно вдасться, адже комплекс розрахований на 100 осіб – витяг не буде перевантажений.

Крім того, туристам пропонують ще інші цікаві розваги, як-от зимова риболовля або ж лазня.

  1. Гірськолижна база "Казкова поляна"

Цей комплекс також розташований за пів години їзди від Львова. Як і в "Чарівних озерах", тут є одна траса довжиною 900 метрів та один бугельний підіймач.


Спуск в "Казковій поляні" / Фото з інстаграму @kazkova.polyana

Крім того, гостям пропонують спуски на сноутюбах. Траси тут є дві – дитяча (150 метрів) та доросла (300 метрів). Повірте, вам сподобається, адже лише один спуск на "ватрушці", і зупинитися вже неможливо!

Зверніть увагу Альтернатива Буковелю: локація для зимового відпочинку, де значно дешевше і є унікальні місця

Чим дістатися?

Оскільки певні ділянки на шляху до гірськолижних курортів України не в найкращому стані, ідеальним варіантом буде SKODA KAROQ, яка проїде навіть бездоріжжя. Її особливою рисою є OFF ROAD – режим водіння, який перемикає всі допоміжні асистенти на позашляховий режим і вмикає повний привід.