У 2020 році карнавал закрили достроково. А торік, у 2021-му, він проходив тільки онлайн.

Читайте також Пропустити останній місяць зими: 5 найкращих країн для відпочинку у лютому

У Венеції вперше за два роки відкрився легендарний карнавал

Влада Італії минулого тижня скасувала зобов'язання носити маски на вулиці. Таке рішення дозволило венеціанцям і туристам вже у суботу вийти на площу Сан-Марко й змінити медичні маски на яскраві карнавальні.

Тож відвідувачі мають можливість насолоджуватися поверненням карнавалу, після того, як пандемія змусила його закритися.

Однак деякі з найочікуваніших атракціонів, як-от "Політ ангела" та Венеційський конкурс карнавальних костюмів, цього року все ж були скасовані.

У Венеції знову проходить карнавал / Фото Getty Images


За даними місцевих ЗМІ, відзначити подію прибуло близько 80 тисяч осіб, зокрема, 32 тисячі іноземців. Втім, у порівнянні з доковідним натовпом туристів, їх кількість зовсім невелика – менше половини.

Річ у тім, що в Італії досі діють суворі правила перетину кордону з туристичною метою. Так, наприклад, українці не зможуть потрапити до країни щонайменше до 15 березня.

Деталі тут Італія продовжила заборону на в'їзд туристів з України: що відомо

Венеційський карнавал: коротко

  • Традиція карнавалу почалася у Венеції ще в XI столітті й відтоді привертає велику кількість туристів щороку. Карнавал проходить в тиждень перед Великим постом і закінчується за 40 днів до Великодня.
  • Святу характерні урочисті ходи, виступи і вистави акторів. Очевидно, що невідійманим атрибутом учасників є носіння масок і яскравих костюмів. Цікаво, що вже у сучасності новим напрямком під час проведення карнавалу є обрання провідної теми свята, що нерідко носить соціальний або загальнолюдський контекст.
  • Венеційський карнавал, традиція проведення якого має 900-річну історію, називають найелегантнішим, загадковим та вишуканим у всьому світі.