Закони тиші та стабільна економіка: дивіться новий випуск Антона Птушкіна про Швейцарію
Антон Птушкін – відомий тревел-документаліст, який подорожує світом та досліджує життя у різних країнах. У цьому матеріалі читайте цікаві факти про Швейцарію, куди вирушив мандрівник.
Антон Птушкін дізнався, чому саме цю країну багато хто вважає ідеальною для життя.
Читайте також: Німкеня покинула роботу, щоб подорожувати: які місця вона вже відвідала – фото
Швейцарія – країна, яка подарувала світові мюслі, молочний шоколад, целофан і знаменитий швейцарський ніж. Та найбільше стала відомою завдяки Альпам, найкращим у світі годинникам і найнадійнішим банкам. Окрім того, Швейцарія славиться і своїми природними красотами - на всій її території розташувалися найчистіші озера, мальовничі гори, зелені пагорби, водоспади й альпійські луки.
Мальовничі пейзажі Швейцарії / пресслужба каналу "1+1"
5 незвичайних фактів про Швейцарію від Антона Птушкіна
Країна умиротворення і спокою
Особливим враженням від Швейцарії в Антона Птушкіна було відчуття, ніби перебуваєш у найспокійнішій країні на планеті. Інколи, може здатися, що тут живе мало людей, але насправді населення країни становить 8,5 мільйонів жителів. Антону вдалося дізнатися секрет спокою – дуже розмірений темп життя швейцарців.
Навіть якщо тобі 25 років, тут ти не захочеш нестися кудись, бронювати якісь активності і поспішати. Тобі хочеться просто сісти на одну з лавок, які встановлені тут практично скрізь, і просидіти в такому положенні цілий день. Сидіти, дивитися на прекрасні долини і насолоджуватися. Ця країна створена для спокою й умиротворення, – каже Антон Птушкін у випуску.
Унікальні закони "тиші"
Окрім розміреного темпу життя швейцарців, внутрішнього умиротворення та відсутності метушні, тут є ще один секрет, чому в країні панує атмосфера спокою. Це так звані "закони тиші", які здивують мешканців будь-якої іншої європейської країни. Наприклад, щоб не заважати спокою сусідів, у вихідні дні тут заборонений покіс трави, мийка машин за допомогою апаратів високого тиску і взагалі все, що може створювати шум. А в деяких місцях заборонені й вуличні музиканти. Антону Птушкіну, навіть, вдалося поспілкуватися з місцевими й дізнатися, які ще незвичайні правила й закони діють у Швейцарії.
Повна тиші Швейцарії / пресслужба каналу 1+1
Нейтралітет і безпека
Щоб підтримувати спокій і відчуття безпеки, Швейцарія дистанціюється від всіх політичних блоків, навіть не є членом Європейського союзу і НАТО. Саме тому, ця країна вважається найнейтральнішою. А останнім військовим конфліктом, в якому брали участь швейцарці, була війна проти Наполеона.
Зверніть увагу: Як виглядають національні страви популярних країн Європи: смачна добірка
Швейцарія – добре укріплений бункер
Хоча уряд Швейцарії успішно дистанціюється від всіляких конфліктів, це не означає, що вони не готові до воєнних дій і вторгнень. Ще 1963 року тут ухвалили закон, за яким кожен громадянин має бути забезпечений бомбосховищем на випадок ядерної війни. Тоді на всій території були побудовані бомбосховища, одне з яких досі вважається найбільшим в Європі – воно може помістити 20 тисяч осіб. Як зауважив Антон Птушкін, бомбосховища тут можна зустріти всюди – навіть на стоянках і в супермаркетах.
Секретні бункери й бомбосховища Швейцарії / mapme.club
Стійка економіка і найвищі зарплати
Політика нейтралітету і такі заходи безпеки впливають також на економічну складову. Саме тому тут склалася одна з найбільш стійких економік, а швейцарські банки вважаються найнадійнішими у світі. Антон Птушкін відзначив, що банків тут більше, ніж стоматологічних кабінетів. І зберігати швейцарцям у них дійсно є що. Зарплати у місцевих жителів дуже високі. Швейцарія перебуває на другому місці за рівнем зарплат у світі. Середня річна зарплата тут становить 62,283 долара – а це більш ніж 5190 доларів на місяць.
Цікаво: 11 неймовірно моторошних покинутих місць світу: ці фото доводять до сліз
Дивіться випуск, щоб дізнатися, чому Швейцарія – країна мрії будь-якого пенсіонера, і хто зі знаменитостей провів тут свою щасливу старість.
Приємного перегляду!