У шоу "Амбасадори" вона поділилась власним баченням міста та разом з командою Ukraїner дізналася, чим живе Запоріжжя тепер.

Раніше Реперка alyona alyona познайомила зі своїми рідними містами: фото, відео

"З одного боку, я не розумію, як тут весь цей час жила і мріяла. Й у мене було дуже багато прагнень! Це місто ніби зовсім не моє ідеологічно", – зауважила Соколова.

Але з ним у мене пов'язано стільки крутих спогадів. Воно настільки мене загартувало, що я йому дуже вдячна і дуже його люблю. Тут живуть дуже і дуже сильні духом люди,
– наголосила вона.

"Напевно, дається взнаки козацтво. Втім, мені б дуже хотілося, щоб це місто стало більш українським", – поділилася журналістка.

За словами Соколової, саме у Запоріжжі вона наповнювалась рішучістю і авантюрною енергетикою, що досі веде її по життю.

"Я, Ніна" та моніторинг повітря

У травні 2019 року Соколова повідомила, що за останні 7 місяців поборола онкологічну хворобу. Після цього журналістка ініціювала мультимедійний проєкт "Я, Ніна".

"Мені здається, що в цьому напрямі ми рухаємося вперед. Принаймні завдяки проєкту люди задумалися: "Яніна! Все було добре, вона ж не подавала ніяких ознак і бац – рак". Страх дуже підштовхує. Люди стали по-іншому ставитися, тому повітря – передусім", – зазначила Соколова.

  • У Запоріжжі почали встановлювати датчики, виміри яких показують ступінь забруднення повітря в різних районах
  • Відслідковувати стан повітря може кожен охочий – в режимі онлайн зі свого власного смартфона.
  • Координатор "Екокоаліція Запоріжжя" Олександр Костенко переконаний, що ситуація з викидами з часом обов'язково зміниться.
  • Для цього, за його словами, потрібно не бути байдужими до навколишнього середовища та здійснювати системний моніторинг.

Цікаво Унікальні місця Житомира: фронтмен "Другої ріки" порадив, що побачити у місті

Соколова про Запоріжжя

Згадуючи дитинство у Запоріжжі, Яніна Соколова характеризує місто як заводське, індустріальне, де важко бути українцем через розмиту ідентичність.

  • У листопаді 2015 року поблизу залізничного вокзалу "Запоріжжя-1" відкрили волонтерський центр "Солдатський привал".
  • У Запоріжжі збереглося архітектурне надбання у стилі конструктивізму, історичну цінність якого не завжди помічають мешканці та гості міста.

Під час стрімкого будівництва, що розпочалося там у 1920 – 1930 роках, архітектори мали можливість проєктувати, експериментувати та створювати новий життєвий простір.

  • Одним із найбільш яскравих прикладів пізньої архітектури радянської доби у Запоріжжі вважається Палац дитячої та юнацької творчості.

Більше про Запоріжжя Яніни Соколової: дивіться у відео Ukraїner