Вважається, що найпотужнішими властивостями володіють свічки, створені власноруч. Редакція 24 каналу за підтримки SKODA KAROQ склала мапу українських локацій, де проводять майстер-класи з їх виготовлення.
До теми Поїздка взимку: про які правила повинен пам'ятати кожен водій
Секрети виготовлення стрітенської свічки
Справжня стрітенська свічка повинна виготовлятися з чистого бджолиного воску. Найкраще, якщо її створюють господарі дому зі світлими намірами та вірою в те, що виріб принесе мир та спокій. Для цього необхідні:
- єлей (оливкова олія),
- пластини бджолиного воску,
- ґніт,
- різноманітні лікарські трави, стрічки та мереживо для оздоблення.
Стрітенські свічки / Фото інстаграм svichka_r
Вважається, що стрітенська свічка зберігає магічні властивості впродовж цілого року. Запалюють її в особливих випадках, коли потрібна допомога, захист та відчуття спокою.
Де проводять майстер-класи з виготовлення свічок
Ужгород
Розпочати подорож за стрітенською свічкою радимо із Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Перший український скансен познайомить вас із традиційними будівлями регіону, народним живописом, гончарством та теслярством. В цій атмосфері хочеться створити щось своє й персонал допомагає здійснити це бажання. Так, одна із наукових співробітниць музею Вікторія Симкович почала виготовляти свічки з натуральної вощини.
Майстер-клас із виготовлення свічок в Ужгороді / Фото zruchno.travel
Відвідати її майстер-класи можуть дорослі та діти. Для декору свічок пані Вікторія використовує натуральні матеріали, більшість з яких заготовляє сама. До прикладу, сушить різні трави та фрукти, тож готовий виріб є екологічно чистим.
Луцьк
Майстер-клас із виготовлення свічок у Луцьку / Фото zruchno.travel
Поєднати приємне із корисним можна і в Луцьку. Традиційні майстер-класи з виготовлення свічок проводять на території замку Любарта. Місцевий свічкар Віктор Савчук розповість туристам як правильно виготовити свічки з кольорового воску та відкриє всі секрети різьблення.
Львів
У Львові дорослих та дітей на майстер-класи запрошує "Львівська свічкова мануфактура". Команда досвідчених майстрів щодня відкриває таємниці виготовлення свічок, а також розповідає про особливості матеріалів, ґнотів, форм та кольорів.
Майстер-клас із виготовлення свічок / Фото Unsplash
Що важливо – мануфактура надає всі необхідні матеріали. Ви зможете обрати рослинний або бджолиний віск, використати один із сотні ароматів та проявити усю креативність, надавши свічці бажаної форми.
Івано-Франківськ
Напередодні свята, в Народному домі села Крихівці, що на Івано-Франківщині, проводяться майстер-класи з виготовлення та декору стрітенської свічки.
Де знайти майстер-класи зі створення свічок / Фото інстаграм svicha.if
Тут зазначають, що у сучасних церковних традиціях заведено освячувати воду та свічку, які так і називають – стрітенськими. Тому майстри докладають якомога більше зусиль, щоб освячений оберіг тішив око господарів дому впродовж усього року.
Київ
Де знайти майстер-класи зі створення свічок / Фото інстаграм svichka_life
Чимало артстудій столиці запрошують гостей міста долучитися до майстер-класу із виготовлення свічок. Одна із локацій, що працює із вощиною, розташована неподалік ботанічного саду на Печерську. Тут пропонують зробити медові свічки своїми руками з екологічно чистих матеріалів та без додавання барвників чи ароматизаторів. Цікаво й те, що замовити майстер-клас можна на будь-яку зручну для вас локацію.
Дніпро
Дніпро славиться своїми талантами, тому складнощів із пошуками майстра, який спеціалізується на виготовленні свічок, тут не повинно бути. Послуга популярна як в центрі, так і передмісті, тому прокладайте маршрут в залежності від того, що ви хочете побачити під час мандрівки.
Серед найцікавіших варіантів – відстежити, чи не планується майстер-клас із виготовлення свічок у Музеї історії Дніпра. Серед подій закладу часто зустрічаються подібні пропозиції. Якщо ж ви не встигли вчасно записатися – залишається можливість відвідати одну із дванадцяти експозицій.
Яке авто обрати для мандрівки
Ідеальним варіантом для подорожі Україною стане SKODA KAROQ. Завдяки інтелектуальному приводу 4x4, авто з легкістю пройде як ґрунтові дороги, так і гравійне покриття. Система повного приводу з електронним управлінням багатодисковим зчепленням за мілісекунди справляється з найменшою зміною під колесами.
SKODA KAROQ / Фото skoda-auto.ua
Однією із найцікавіших функцій у моделі є кнопка Off-Road, яка перемикає допоміжні асистенти на спеціальний позашляховий режим. Одразу після її натискання, акселератор реагує менш чутливо, а система автоматичного утримання Auto Hold допомагає в складних ситуаціях на дорозі.
На крутих спусках водіям допоможе система контролю руху Hill Descent Assist. Це чутливе гальмування, яке підтримує постійну швидкість на будь-яких трасах.
Детальніше про авто SKODA KAROQ дивіться у тест-драйві:
Обирайте надійний транспорт та вирушайте у незабутню мандрівку країною!