Збитки сфери у 2021 році можуть скласти 2 трильйони доларів. Про це йдеться у доповіді Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO).

Цікаво 5 непопсових місць, де можна забути про все і перезавантажитися

Приблизно стільки ж недоотримав світовий туризм і у 2020 році, коли пандемія почалася.

Доходи від міжнародного туризму у 2021 році можуть досягти 700 – 800 мільярдів доларів США – менше половини від 1,7 трильйона доларів у 2019 році,
– наголошується у звіті.

Також зазначається, що найбільше подорожей припало на третій квартал 2021 року – кількість прибуттів зросла на 58% у порівнянні з періодом липня – вересня 2020 року. При цьому показники подорожей у допандемічні часи становили більш ніж 64%.

Збільшення активності туристів корелює із темпами вакцинації

Пік туризму з початку пандемії припав на серпень – вересень 2021 року / Фото unsplash

Зростання числа подорожей влітку 2021 обнадіюють, відзначають в доповіді. При цьому в різних регіонах простежується зв'язок туризму з темпами вакцинації.

Дані за третій квартал обнадіюють. Але число прибуттів, як і раніше, на 76% нижче, ніж було до пандемії, а різні регіони світу показують дуже нерівномірні результати,
– зазначив генеральний секретар UNWTO Зураб Пололікашвілі.

Він додав, що для підтримки туристичної галузі необхідно продовжувати вакцинацію, координувати умови в'їзду та впроваджувати цифрові сертифікати для більшої доступності подорожей.

До теми ЄС планує скоротити термін дії COVID-сертифікатів: що зміниться для туристів

З іншого боку, за період пандемії зросли витрати туристів на поїздки. В UNWTO підрахували: через відкладений попит доходи в туризмі зросли в середньому з 1000 доларів на прибуття у 2019 році до 1300 доларів у 2020 році. А у 2021 році можуть перевищити 1500 доларів. Втім, це пов'язано не тільки з тим, що туристам вдалося накопичити заощадження, але і з тим, що ціни на транспорт і проживання зросли.

В яких країнах туризм відновлюється найшвидше

Міжнародні туристичні прибуття / Фото UNWTO

Відносне зростання темпів відновлення туризму в порівнянні з 2019 роком в 3 кварталі припало на європейські країни (-53%) і Північну і Південну Америки (-60%).

Це пов'язано з різним ступенем обмежень пересування, рівнями вакцинації і впевненості мандрівників,
– зазначають у звіті.

Провідними країнами з відновлення туризму стали:

  • Хорватія (-19%);
  • Мексика (-20%);
  • Туреччина (-35%).

Повідомляється, що в цих країнах зафіксовані найвищі темпи відновлення турпотоку за період з липня по вересень.

Держави Карибського басейну також показали відносно високі показники серед усіх субрегіонів: кількість міжнародних подорожей там збільшилася на 55%.

Зате в інших частинах світу туризм практично зупинився. В Азійсько-тихоокеанському регіоні подорожі скоротилися на 95%. Австралія, Нова Зеландія, Сінгапур і Китай, дотримуються в туризмі політики "нульової толерантності" та не поспішають відкривати кордони для іноземців.