Можливо, ви давно мріяли відвідати затишну Італію, або ж пізнати красу природи Чехії чи Скандинавії? Не варто відкладати ці мандрівки! Travel 24 за підтримки ТМ PRIME пропонує добірку локацій, в яких можна віднайти гармонію з собою та по-справжньому відпочити.

Зверніть увагу Куди поїхати, щоб відчути силу природи: список локацій з "характером"

Місця, які допоможуть забути про все і перезавантажитися

Кальката (Італія)

Всього за 37 кілометрів на північ від Рима розташоване маленьке містечко Кальката. Оскільки воно побудоване на каменях в долині річки, тут телефонний зв'язок та Інтернет працюють з перебоями, тому це ідеальне місце для відпочинку від зовнішнього світу.

Цікаво, що до стародавнього борго можна потрапити через єдині ворота у міських стінах. Потрапивши сюди, ви наче перенесетесь у минулому, де під будинками розташовані печери з кількома підземними поверхами.


Селище Кальката – ідеальне місце для перезавантаження / Фото з інстаграму @manutoni24

Кальката відома також як місце художників. У 1930-х роках ця територія була занедбаною, та всього через 30 років ожила завдяки митцям, інтелігенції, творчим діячам та письменникам. Тож не втрачайте можливість побути в офлайні та насолодитися мальовничими пейзажами.

Грженско (Чехія)

Якщо полюбляєте проводити час на природі, досліджувати місцевість, ходити пішки по гірських стежках, то вам неодмінно сподобається мандрівка до Грженско. Часто його називають скарбом Чехії чи чеською Швейцарією, адже містечко оточене численними ущелинами з кришталево-прозорою водою, скелями й, звичайно ж, чистим гірським повітрям.


Грженско – перлина Чехії, в якій мешкає менш як 300 жителів / Фото blog.northernhikes.com

Це дуже миле і гостинне прикордонне містечко, яке розташоване за 130 кілометрів на північ від Праги. Ця пейзажна локація вважається воротами у Національний заповідник "Чеська Швейцарія" і є місцем, в якому річка Ельба прощається з Чехією.

Також у містечку просто посеред мальовничого лісу розкинулася одна з найпопулярніших інстаграм-локацій – готель Stara Plynarna. Просто гляньте, яка краса тут!


Готель "Stara Plynarna" у Грженско / Фото Booking.com

Водночас Грженско не "кишить" туристами, тому можете бути впевнені, що отримаєте затишний і не галасливий відпочинок.

Печерне озеро Меліссані (Греція)

Мабуть, кожен хоч раз у житті мріяв зустріти німф. Що ж, підземне озеро з "відкритою стелею" й печера Меліссані на острові Кефалонія у Греції вважається їхнім притулком. Принаймні, про це свідчить легенда, в якій місцевий пастух випадково натрапив на дивовижну водойму, де знайшов глиняні фігурки Пана (покровителя пастухів і природи) і глиняний диск, на якому були зображені прекрасні дівчата, що танцюють.


Печерне озеро Меліссані з висоти пташиного польоту / Фото з інстаграму @angelosdanalis

Виникає питання: як же утворилося печерне озеро? Так-от, одна з німф Мелісса закохалася у Пана так сильно, що, отримавши відмову, виплакала всі свої сльози в озеро. Саме так і виникла неймовірної краси водойма, до якої приїжджають, щоб зарядитися енергією та відновити свої сили.


Меліссані зсередини / Фото visitkefallonia.com

Слід згадати й про ідеально прозорі і бірюзові води озера. Впродовж дня всередині печери вони освітлюються променями сонця та виграють найрізноманітнішими відтінками.

Цікаво Мандрівка до Грузії, не виходячи з дому: які традиційні грузинські страви варто приготувати

Сантуаріо Мадонна делла Корона (Італія)

Високо на скелях Монте Бальдо, що в Італії, розташований неймовірний старовинний монастир, який притягує до себе тисячі паломників з усього світу. Мова йде про атмосферний Сантуаріо Мадонна делла Корона.

Спершу може здаватись, що він наче висить у повітрі над землею, але це не так. Храм розташований в ущелині скелі на висоті 775 метрів над мальовничою долиною річки Адідже.


Храм Сантуаріо Мадонна делла Корона / Фото з інстаграму @lifewithelliott

Священне місце фантастичної краси, наповнене духовною силою, ідеально підходить як для молитви, так і для насолоди краєвидом.

Салар-де-Уюні (Болівія)

Колосальний солончак Уюні в Болівії – це найбільша та найкрасивіша солона рівнина на планеті. У різні пори року її називають "сіллю землі" та "дзеркалом світу".


Солончак Уюні у Болівії / Фото UnSplash

Цікаво, що пустеля розкинулася на 10 582 кілометри. Щодо температури, то вона тут зовсім нестабільна: зранку може бути нижче нуля, а під вечір до +70 градусів за Цельсієм.

У сезон дощів, з листопада по березень, озеро перетворюється на величезне дзеркало. Тоді соляні стільники покриваються найтоншим шаром прозорої води, в якій відбивається небо.


Салар-де-Уюні – "дзеркало світу" / Фото Pinterest

У світі є ще стільки локацій, де можна віднайти свою гармонію. Тож не відкладайте мандрівку на потім та знайдіть своє "місце сили".