Travel24 за підтримки ТМ PRIME пропонує добірку локацій з "характером". Повірте, вам неодмінно захочеться зібрати валізу та вирушити у мандрівку, яку ніколи не забудете!

Читайте також Lonely Planet назвав найкращі напрямки для подорожей у 2022 році: повний перелік

7 місць, де можна відчути силу природи

  1. Фіорди в Норвегії

Скелясті береги та неймовірна водна блакить фіордів Норвегії приваблює туристів з усього світу. Найчастіше вони обирають Согне-фіорд, Люсе-фіорд, Гейрангер-фіорд і Нерей-фіорд. Саме тут можна відчути, наче ви опинились на краю світу, а довкола – дика природа, яка манить своєю красою.

Фіорди в Норвегії
Фіорди в Норвегії / Фото Unsplash

Та щоб сповна насолодитись мандрівкою, обов'язково замовляйте екскурсійний круїз фіордом: так ви зможете якнайкраще розглянути його красу.

  1. Льодовик Ватнайокутль в Ісландії

Ще одне дивовижне місце – найбільший льодовик Ісландії. Ватнайокутль розташований серед гірської місцевості, а навколо можна побачити зелені луки, пагорби та велетенські брили льоду.

Однак увагу мандрівників привертають не лише незвичайні пейзажі, а й крижані печери льодовика. В результаті тривалих процесів танення і замерзання лід набув незвичайних форм, які мають насичено-блакитне забарвлення.

Крижана печера льодовика Ватнайокутль
Крижана печера льодовика Ватнайокутль / Фото Unsplash

Здається, зараз саме час вирушати до Ісландії, адже крижані печери найгарніші після осінніх дощів, які очищають стіни печер до сліпучого блиску.

Це варто побачити Скульптури з вітражами виграють барвами на морських узбережжях: дивовижні фото

  1. Засніжені Альпи в Австрії

Одна з причин, чому в Австрію приїжджають мільйони туристів з усього світу, – величні Альпи, які покривають близько 70% усієї площі країни. Панорами цих гірських схилів закохують у себе з першого погляду й дають зрозуміти, яка ж сама природа вправна художниця. Кожен схил тут має свою особливу велич, що заворожує.

Альпи
Засніжені Альпи в Австрії / Фото Unsplash

Австрія є гірськолижною країною Європи, тому любителі екстриму тут знайдуть безліч чудових розваг: від спусків на лижах чи сноубордах до альпінізму. Загалом австрійські Альпи розділені на 5 локацій для відпочинку – Тіроль, Зальцбург, Ецталь, західний Арльберг і південна Карінтія.

  1. Памуккале в Туреччині

Це одна з найбільш популярних пам'яток Туреччини. З турецької Помуккале перекладається як "бавовняний замок". І це не випадково: каскади білих водних терас на схилі виглядають, мов поверхи комплексу зі снігових заметів та льоду.

Цікаво, що невеликі природні басейни з бортиками з вапняку з'явилися внаслідок відкладення солей із гарячих джерел, які насичені різними хімічними елементами та сполуками. Тому їхній колір такий фантастичний.

Туреччина
Тераси Памуккале / Фото Unsplash

Крім того, на території комплексу розташований басейн Клеопатри. Кажуть, в ньому купалася сама єгипетська цариця, тому, якщо поринути у прозору воду, можна омолодитися на 7 років.

  1. Національний лісовий парк Чжанцзяцзе в Китаї

Усі, хто приїжджає до Китаю, неодмінно має відвідати національний парк. Чжанцзяцзе унікальний своїми густими лісами та ярами, глибокими каньйонами та надзвичайними вершинами, схожими на стовпи.

Національний лісовий парк Чжанцзяцзе
Національний лісовий парк Чжанцзяцзе / Фото IStock

Краєвиди, які відкриваються в заповіднику, настільки дивовижні, що надихають Голлівуд на створення фантастичних кадрів у фільмах. Зокрема, режисер "Аватара" Джеймс Камерон відтворив у стрічці район Улін'юань з його легендарними скелями.

  1. Пустеля Наміб в Африці

В Африці розташована одна з найдавніших пустель світу – Наміб. Вважається, що її вік сягає 60 – 80 мільйонів років, а назва мовою нама означає "місце, де нічого немає". Не дивно, що саме ця особлива пустеля є головною пам'яткою Намібії.

Пустеля Наміб, Африка
Пустеля Наміб / Фото Unsplash

Оскільки вона дуже суха, колір піску тут насичено-оранжевий. Тисячі туристів приїжджають сюди за різноманітністю ландшафтів: бурі вивітрені скелі, численні каньйони сухих річок, величезні дюни, що постійно переміщаються, і крихітні оазиси – Наміб точно вразить кожного туриста. Просто уявіть, як стоїте посеред піщаної пустелі, а навколо нікого: лише ви й природа.

Прекрасний пейзаж Наміб
Прекрасний пейзаж Наміб / Фото Unsplash

  1. Національний парк "Банф" у Канаді

У канадських скелястих горах розкинувся природний парк, який вважається найкращим заповідником країни. Мова йде про знаменитий національний парк "Банф".

Мальовничий парк
Мальовничий парк "Банф" / Фото Unsplash

"Банф" – чи не найбарвистіший куточок планети, який охоплює гористу місцевість, із численними її льодовиками, густим хвойним лісом і альпійськими ландшафтами. Чудові пейзажі парку відбиваються у дзеркалі прозорих гірських озер, і все це оточують густі ліси, що виглядають, мов із глянцю.

Парк
Парк "Банф" у Канаді / Фото Unsplash