Тож якщо ви запланували мандрівку до Грузії, рекомендуємо відвідати й цей сонячний та гостинний регіон. Щоб побачити усі визначні місця та історичні пам'ятки, скористайтеся коротким путівником від Travel24, створеним за підтримки "Шато Кахеті" – торгової марки з грузинським характером.

До теми Грузинські спеції, які додають будь-якій страві "характеру"

Кахетія – дивовижний регіон, розташований на схід від Тбілісі, який славиться красивими озерами, багатою культурою, історичною архітектурою, виноробнями та смачною кухнею. Тут завжди раді мандрівникам зі всього світу, при чому доводять це не лише місцеві мешканці, але й сама природа.

Клімат Кахетії дуже приємний для подорожей. Навіть зима тут м'яка та комфортна. Відтак подорожувати Кахетією можна впродовж цілого року. Однак особливий шарм регіон набуває в сезон збирання врожаю винограду.

Найпопулярнішими серед туристів є міста Телаві та Сігнахі. Прихильники гір же віддають перевагу Тушетії. Вибрати дійсно є з чого – ось кілька найпопулярніших локацій, які варто відвідати, мандруючи мальовничою Грузією.

Мандрівка до Кахетії: що подивитись у регіоні

  1. Виноградні плантації та виноробні


На території Грузії росте понад 500 сортів винограду / Фото Unsplash

Кахетія – колиска грузинського виноробства – одного із найдавніших у світі. Дослідники стверджують, що перші винороби з'явилися в Кахетії ще в Х столітті до нашої ери.

Зараз виноробство в Кахетії – цілий культ. Цим ремеслом займаються професіонали та любителі, великі компанії, грузини на власних кухнях та іноземці, які закохалися у цей благодатний край та вирішили оселитися в ньому. Важливо, що вино виготовляється за стародавньою кахетинською технологією із застосуванням особливих глечиків квеврі. Винороби закопували їх у землю, куди згодом заливали напій для вистоювання. Технологія настільки унікальна, що її внесли до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

  1. Місто Телаві

Телаві – душа та серце Кахетії. Ще з початку нашої ери місто було великим торговим центром, а зараз воно вважається одним із найважливіших культурно-історичних центрів Грузії.

Головною пам'яткою архітектури є палац Батоніс-ціхе. Наразі масивна споруда використовується, як музей: ви зможете зайти всередину та оглянути експозиції, присвячені царю Іраклію II, а також відвідати оглядовий майданчик, звідки відкривається дивовижна панорама.

Цікавим є і монастир Ікалто. Це один із перших християнських храмів на території Кахетії, де, згідно з легендами, навчався Шота Руставелі. Будівля датується VIII століттям, тому це дійсно чудова можливість доторкнутися до давньої історії.


Монастир Ікалто / Фото Вікіпедія

  1. Місто Сігнахі

Приїхавши до Кахетії, обов'язково відвідайте невелике містечко Сігнахі. Воно обов'язково зачарує навколишніми пейзажами Алазанської долини. Історія поселення починається з XVII століття, тож архітектура регіону особливо незвична.


Місто Сігнахі в Кахетії / Фото tpg

Після того, як ви ретельно оглянули все місто, прогуляйтеся вежами та оборонними спорудами містечка. Також туристам радять відвідати церкву Святого Георгія, яка буквально височіє над містечком.

Більше Застілля по-грузинськи: особливості культури, яка надихає весь світ

  1. Монастир Давид-Гареджі


Монастир Давид-Гареджі / Фото onetontour

Ця дивовижна історична пам'ятка розташована в районі Сагареджо. Навколо монастиря – випалені спекотним грузинським сонцем степи, а самі споруди є комплексом печер, розкиданих на пагорбах.

Чимало печер давно зруйновані, проте вцілілі частини монастиря досі населяють ченці.

  1. Лаґодехський заповідник

У північно-східній частині Кахетії, неподалік від містечка Лаґодехі, розкинувся унікальний парк, який щороку приймає тисячі туристів. Тому тут розроблено 4 маршрути різної складності, щоб кожен мандрівник підібрав шлях під свої інтереси.

Лаґодехський заповідник – це, перш за все, унікальна ущелина, утворена двома величезними відрогами Кавказького хребта, які захищають його із заходу та сходу. Окрім захованих за деревами та горами водоспадами, локація порадує казковим лісом. Тому радимо захопити із собою хорошу фототехніку.


Що подивитися у Кахетії / Фото Unsplash

І пам'ятайте: неважливо, куди саме ви відправитеся, адже вам будуть раді у кожному містечку гостинної Кахетії.