Причина переходу – бажання уникнути ризику підхопити вірус на борту регулярних рейсів з кількома десятками незнайомців. До того ж пасажири джет, як правило, відразу потрапляють на злітно-посадкову смугу, уникаючи натовпу в аеропорту.

Читайте також Як безкоштовно полетіти у бізнес-класі: працівник авіакомпанії розкрив секрет

За даними консалтингової компанії WingX, у період з 1 вересня по 15 жовтня 2020 року кількість регулярних рейсів зменшилася наполовину у порівнянні з минулим роком. Натомість приватні перельоти впали лише на 10%.

Приватні перельоти переважно замовляють сім'ї, які намагаються не виходити за рамки внутрішнього кола, топменеджери або команди колег, які повинні вести бізнес в інших країнах, – зазначив директор авіакомпанії FlexJet Марін Юджин.

Вартість чартеру на невелику відстань Європою в середньому становить 4,5 тисячі євро в один кінець, пише сайт LunaJets. Звісно, тут багато залежить від класу літака та відстані. Якщо дуже постаратися, то можна знайти зворотний рейс і за 2 тисячі євро, що приблизно відповідає вартості перельоту бізнес-класом на регулярному рейсі.