Як зауважується, застосунок оновився. Встановлювати його потрібно буде лише на 72 години, доки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген, а проходити самоізоляцію можна буде без нього.

Читайте також Нам можуть максимально обмежити в'їзд у Європу, – Ткаченко звернувся до українців

Застосунок "Вдома" оновився: що змінилось

Мінцифра розробила застосунок Вдома за декілька днів. Торік ним скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14-денний карантин. Завдяки застосунку у мандрівників була можливість самоізолюватися вдома або ж здати ПЛР-тест і завершити карантин.

Тепер, враховуючи актуальну ситуацію, Вдома змінить свої функції. Його потрібно буде встановлювати лише на 72 години і не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото,
– зазначив Михайло Федоров.

Так, відповідно до оновленого документа, невакцинованим особам, як і раніше, доведеться встановлювати застосунок "Вдома".

Для реєстрації потрібно буде вказати наступні дані:

  • прізвище, ім'я, по батькові;
  • серія та / або номер паспорта;
  • місце самоізоляції;
  • номер телефону.

Після цього впродовж 72 годин людина зобов'язана зробити ПЛР чи антиген тест, результат якого має з'явитися у застосунку. Якщо тест буде негативний – "Вдома" можна видалити, у випадку позитивного результату слід зателефонувати своєму сімейному лікарю.

Якщо ж людина не зробила тест після прибуття до України, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів, які вибірково перевірятимуть перебування у місці самоізоляції.

Громадяни України, які відмовляться встановлювати застосунок – вирушать на 14-денну обсервацію, а іноземці не зможуть в'їхати на територію України.