Поливаним понеділком в Україні називають другий день великодніх свят. У цей день заведено обливати один одного водою, а у Львові це явище мало масовий характер. Однак Львівська міська рада повідомила, що цього року традиційного масового обливання на площі Ринок не буде, пише 24 Канал.
Зверніть увагу Кольорові озера та поля крокусів: куди поїхати в Польщі на Великдень
Чому у Львові не буде Поливаного понеділка
"Наступного тижня традиційних обливань на поливаний понеділок, який припадає на 21 квітня, на площі Ринок – не буде. Жодних масових заходів у цей день міська рада не організовуватиме", – мовиться у повідомленні.
Сергій Кубелко, керівник департаменту "Адміністрація міського голови", пояснив, що Поливаного понеділка у Львові не буде через повномасштабну війну Росії проти України та загрозу ракетних атак.
Поливаний понеділок у Львові / Фото 24 Каналу
Також слід додати, що раніше традиційні обливання не проводили через пандемію коронавірусу.
У 2025 році Поливаний понеділок припадає на 21 квітня. Туристам, які хотіли відчути цю традицію у Львові, слід змінити плани. Наприклад, відвідати Шевченківський гай.
Що означає традиція обливатися водою
Традиція обливатися водою у другий день великодніх свят є архаїчною. Про це "УП. Життя" розповіла етнологиня, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Леся Горошко-Погорецька.
За її словами, традиція виникла задовго до появи християнства на наших землях.
Поливаний понеділок у Львові / Фото 24 Каналу
"Є ще літописні згадки про те, що в день Воскресіння Христового люди збиралися і кидали когось у воду. Цей звичай засуджували. Французький письменник і картограф Гійом Левассер де Боплан описував звичай, поширений на території сучасної Київщини: там у великодній понеділок чоловіки обливали жінок, а у вівторок – жінки чоловіків", – розповідає наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України.
Зараз цей звичай побутує здебільшого на західних теренах України і подекуди на Правобережжі.