Однак у 2021 році сформувався певний список країн, звідки прибувають найчастіше. Його озвучив мер Києва Віталій Кличко в ефірі одного з українських телеканалів.

Читайте також Аеропорт "Бориспіль" назвав 10 найпопулярніших напрямків у серпні

За його словами, станом на сьогодні столицю відвідали близько 300 тисяч іноземців. Від початку року бюджет столиці отримав 22 мільйони гривень туристичного збору.

Одна родина туристів з Близького Сходу, яких зараз багато приїздить в Україну, залишає в Києві від 300 до 500 доларів на добу. Це проживання в готелях, відвідування ресторанів, кафе, концертів,
– зауважив Кличко.

Він додав, що 5-ту частину від всіх туристів, які прибувають до Києва, складають гості з країн Близького Сходу – Саудівська Аравія, ОАЕ, Ізраїль, Туреччина.

Найбільше туристів приїжджає із:

 • США – понад 26,5 тисячі осіб;
 • Ізраїлю – понад 22 тисячі осіб;
 • Туреччини – понад 21 тисячу осіб.

Натомість з початку 2021-го з Саудівської Аравії приїхало понад 13 тисяч туристів. Річ у тім, що з'явилося пряме авіасполучення та запровадився безвіз між країнами. Крім того, більшість держав Європи закриті для туристів з Аравії.

Список країн, які найбільше цікавлять українців

Міністерство закордонних справ України торік створило онлайн-мапу, де можна слідкувати за умовами перетину кордонів.

З моменту запуску нею скористалося вже 10 мільйонів разів. З цієї нагоди у МЗС назвали 10 найпопулярніших країн, умовами в'їзду до яких українці найбільше цікавляться.

10 країн, які найчастіше переглядають на карті:

 1. Польща;
 2. Італія;
 3. Іспанія;
 4. Туреччина;
 5. Греція;
 6. Німеччина;
 7. Чехія;
 8. Франція;
 9. Португалія;
 10. Кіпр.