Середина літа – саме той час, коли в лісах Малого Полісся активно квітують вишукані представники родини Орхідних. Зокрема, зараз можна помилуватися цвітінням неймовірних орхідей виду коручка.

Читайте також Нестандартний кемпінг: 5 глемпінгів, в які найкраще вирушити всією сім'єю на вихідні

Друга половина липня – час квітування на території НПП "Мале Полісся" неймовірно гарних орхідей – коручок. Саме зараз в межах парку активно квітнуть коручка чемерникоподібна, коручка болотна та коручка темно-червона, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається у пресслужбі, усі ці рослини представники родини Орхідних (Orchidaceae) та занесені до Червоної книги України, а також до Додатка II Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).


У нацпарку "Мале Полісся" розквітли червонокнижні орхідеї / Фото: фейсбук Нацпарку

Додають, що на території Нацпарку "Мале Полісся" зростає 7 видів лісових, болотних та лучних орхідей: гніздівка звичайна, зозульки м'ясочервоні, зозульки плямисті, коручка болотна, коручка чемерникоподібна, коручка темно-червона, а також любка дволиста.


На Хмельниччині розквітли червонокнижні орхідеї / Фото: фейсбук Нацпарку

Ці види досить стійкі до антропогенного навантаження, але на скорочення їхньої чисельності можуть впливати зміна середовища та безпосереднє знищення заради букетів.


У нацпарку на Хмельниччині розквітли червонокнижні орхідеї / Фото: фейсбук Нацпарку

Відзначимо, раніше на Вінниччині розквітло лавандове поле. Ще одне розташоване поблизу Свіржа на Львівщині, де саме пік цвітіння, тому від оригінального Провансу – не відрізнити.

Крім того, у ботанічному саду Одеського національного університету імені Іллі Мечникова квітнуть тропічні та субтропічні квіти.